„Všechny akce nebudou takhle sladké, ale jsme si jisti, že se naši návštěvníci mohou od ledna do prosince skutečně těšit. Chceme navazovat na osvědčené i připravovat lidem zase něco navíc, vyzkoušet i nové formáty akcí,“ uvedl ředitel Výstaviště Pavel Konečný.

Pomyslnou vlajkovou lodí zůstává i nadále Floria. Výstava pro zahrádkáře, zahradníky, chovatele a ty, kteří mají v srdci přírodu.

„Budeme ji mít hned ve třech ročních obdobích, tedy jarní, letní a podzimní část. Garantuji to nejlepší v nabídkách prodejců a taky bohatý doprovodný program,“ prozradil ředitel s tím, že jarní část začne 28. dubna.

Ještě předtím se uskuteční také oblíbená výstava Myslivost a příroda či Auto moto. „V dubnu 2023 oslaví Českomoravská myslivecká jednota 100. výročí svého založení. Auto moto výstava bude předzvěstí jiných motoristických letních akcí, které budou podle našeho názoru opravdovou lahůdkou, víc ale zatím nebudu prozrazovat,“ podotkl Konečný.

Výstaviště letos chystá více než čtyřicet akcí pro veřejnost. „Půjde například o Chovatelské trhy, Šperkařský festival, gastrofestival Mňam, sportovní nebo hudební akce, zejména pak Svatováclavské slavnosti, které se uskuteční na konci září. Zde si opravdu dáme záležet na bohatém kulturním programu,“ vyjmenovala Michaela Ohlídalová z kroměřížského Výstaviště. „Myslíme na celé rodiny, proto zveme i do našeho Dětského světa,“ dodal Pavel Konečný.

Nejbližší akce na Výstavišti Kroměříž:
4. - 5. 2. Šperkařský festival a rukodělné trhy
19. 2. Chovatelské trhy 
4. - 5. 3. Festival zdraví
11. 3. Aquatera
19. 3. Chovatelské trhy
1. - 2. 4. Myslivost a příroda