Je to zhruba o dva miliony méně oproti částce původně uvedené v projektu.

Do výběrového řízení se kromě vítěze přihlásila už jen společnost Wachal. Podle Hebnarové oba uchazeči nabídli stejně dlouhou záruku na dílo - deset let, rozhodovala tedy nabízená cena.

„Nabídky obou firem byly téměř stejné, rozdíl tvořil pouze 23 tisíce korun. Na druhou stranu ještě stále je možné proti tomuto rozhodnutí podat námitky,“ uvedla Hebnarová. Dodala, že oprava by měla být hotova do letošního 30. listopadu.

Na investici radnice získala zhruba 20 milionů korun z Evropské unie. Po opravách se z budovy stane víceúčelový objekt, kde se budou moci pořádat například i koncerty. Součástí projektu je i instalace nového pódia na Velkém náměstí. Celá budova kina je v nevyhovujícím stavu, poslední větší stavební úpravy se v něm uskutečnily v 60. letech minulého století.

Po opravě bude mít kino nižší kapacitu, místa k sezení pro diváky budou ale prostornější a pohodlnější. Počet sedadel se sníží z dnešních 443 na 262 míst. Promítací sál také v budoucnu využijí pro své koncerty interpreti klasické hudby a studenti konzervatoře.

Kromě sedadel bude vyměněna také vzduchotechnika, upraveno bude jeviště a prostory v suterénu za ním, které budou sloužit jako zázemí pro účinkující. Úprava čeká i vestibul s pokladnou a také šatnami.

Součástí projektu opravy kina bude i výměna stávajícího pódia na Velkém náměstí, které je častým místem konání mnoha kulturních akcí. Radnice hodlá instalovat nové pódium s odnímatelnou horní částí.

Kroměříž investovala do modernizace kina Nadsklepí už předloni. Za téměř dva miliony korun nechala instalovat nové ozvučení vybavené systémem Dolby Digital. Kromě toho stavbaři drobně upravili interiér kina, aby vylepšili akustické vlastnosti promítacího sálu. Instalováno bylo i nové plátno s lepším odrazem promítaného obrazu. Už dříve byl vybudován bezbariérový přístup do budovy.

ČTK