„Světelná vánoční výzdoba bude ve městě ve stejném rozsahu jako tomu bylo loni. U některých prvků došlo pouze k výměně za LED technologie,“ prozradil před časem mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Kromě světelných ozdob v ulicích a na veřejném osvětlení ještě přibude jeden zásadní prvek. Tradiční dominantou bude totiž i letos světelná výzdoba v okolí stánků na Velkém náměstí.

Na Velkém náměstí v Kroměříži rozsvítili ve čtvrtek 23. listopadu vánoční strom.
VIDEO: V Kroměříži rozsvítili vánoční strom. Takto letos vypadá

Tvořit ji bude opět vysoký světelný kužel, z něhož se do všech stran budou rozbíhat světelné řetězy tvořící pomyslné nebe plné drobných světel nad hlavami návštěvníků.

Světla ozdobí také kašnu ve středu Velkého náměstí a chybět nebude ani tradiční slaměný betlém, jeden z nejvýznamnějších symbolů Vánoc.

Trhy Šťastné a veselé

Kromě světelné výzdoby navodí vánoční atmosféru také tradiční trhy na Velkém náměstí, které se letos uskuteční od soboty 9. prosince do čtvrtka 21. prosince.

V rozzářených stáncích budou ke koupi vánoční dárky, ozdoby na stromek, věnce, jmelí, svíčky, svícny a další výzdoba, sváteční dobroty na vánoční stůl i k okamžité konzumaci a zahřátí přímo na Velkém náměstí – punče, svařáky, medovina, perníčky, cukroví, uzeniny, sýry a podobně.

Andělé na chůdách i Pokáč

Program v sobotu 9. prosince zahájí Andělé na chůdách a populární písničkář Pokáč. V dalších dnech se na pódiu vystřídají kapely Michal Tučný revival band, Penzistor, Jamtour, zpěváci Jiří Zonyga, Petra Zindler, cimbálovka Denica, pěvecký sbor Moravan či soubor soukromé ZUŠ D-music. Návštěvníky také pobaví vystoupení postupně všech kroměřížských základních škol.

Ohňostroj. Ilustrační foto.
Silvestr v Kroměříži: koncert oblíbené kapely i ohňostroj na Hanáckém náměstí

„Na obě nedělní dopoledne jsou připravená divadelní představení, víkendové dny budou patřit interaktivní kovářské dílně pro děti i dospělé, své umění předvedou řezbáři v rámci Angel wings – tandemové řezbářské show, v programu je Vánoční pohádková párty nejen pro děti s Mirkem Karáskem a Veronikou Kuncovou a Ježíškova dílnička ZŠ Komenského,“ vyjmenovala Šárka Kučerová z kroměřížské radnice s tím, že chybět letos na náměstí nebude ani iglú jako za polárním kruhem a o nové prvky obohacený originální vánoční fotokoutek.

Kompletní program letošních vánočních trhů v Kroměříži:

Program vánočních trhů v Kroměříži v roce 2023Program vánočních trhů v Kroměříži v roce 2023Zdroj: Město Kroměříž