„Rádi bychom podstatnou část nákladů pokryli z dotačních prostředků. Usilujeme o dotaci z evropských fondů, ze Státního fondu dopravní infrastruktury i od Zlínského kraje. Pokud budeme úspěšní, stavba stezky pro pěší a cyklisty by se uskutečnila v letech 2025 a 2026,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Cyklostezka má být dlouhá téměř 1,4 kilometru.

Je navržena od ulice Za Zámeckou zahradou podél účelové komunikace až po podjezd dálničního mostu, odkud pokračuje podél silnice I/47 až k napojení na část Postoupek Miňůvky.

„Vyřešení finální trasy cyklostezky, respektive smíšené stezky i pro chodce, trvalo opravdu dlouho a jsem rád, že se to podařilo. Nyní již město má vyřízené stavební povolení a po zajištění financování se budeme moci pustit do stavby,“ popsal místostarosta Karel Holík.

Podle Opatrného je stavba stezky pro Kroměříž velmi důležitá.

Barokní meč Jana z Rottalu. Rukojeť je ze stříbra, pochva z bukového dřeva, zjistili brněnští vědci.
Odborníci v holešovském muzeu přiblíží výzkum a restaurování Rottalova meče

„Napojíme se tak konečně na síť cyklostezek v sousedním Olomouckém kraji, což občanům Kroměříže nabídne další možnosti vyjížděk na jízdním kole. Velký význam bude stezka pro pěší a cyklisty samozřejmě mít pro obyvatele Miňůvek, Postoupek a Hradiska, kterým umožní bezpečnou cestu do Kroměříže,“ doplnil starosta.

Kroměřížská radnice nyní staví cyklostezku mezi místními částmi Kroměříže Kotojedy a Vážany.

„Hotová by měla být do konce října. Další projekty a záměry v oblasti cyklodopravy město připravuje,“ uzavřel mluvčí radnice Jan Vondrášek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V Holešově vznikne nová cyklostezka

Zdroj: Dominik Pohludka