Pro lidi to znamená, že do dvou let nebudou muset přebíhat mezi jednotlivými odbory městského úřadu v Kroměříži. Téměř vše vyřídí na jednom místě.

Řemeslnící kompletně a bezbariérově přestaví vnitřní prostor objektu. „Zatím v Kroměříži nemáme bezbariérový úřad. Chceme, aby lidé měli možnost vyřizovat si své záležitosti v důstojných podmínkách,“ osvětlil důvody kroměřížský starosta Miloš Malý.

Podle něj chce radnice také dostat blíže k sobě jednotlivé úseky administrativy, které se nacházejí v různých částech Kroměříže. Budoucí sídlo úředníků totiž sousedí s komplexem budov na Husově náměstí, v nichž je dnes většina odborů města.

V přízemí rekonstruovaného domu počítají projektanti s podatelnou a recepcí. Stěhování do nových prostor čeká například sociální úsek, stavební odbor a část odboru vnitřních věcí. „Každé stěhování je problematické. Budeme muset přemístit velké množství dokumentů. Pro lidi ale bude výhodné, že úřady státní správy budou pod jednou střechou,“ uvedl vedoucí odboru stavebního úřadu Miloš Prudil.

Nové sídlo úřadu však bude postrádat vlastní parkoviště, což už nyní někteří lidé kritizují. „Tento problém nemůžeme nijak vyřešit, protože budova stojí u hlavní cesty,“ podotkl vedoucí kroměřížského odboru rozvoje města Josef Koplík.

Veškeré náklady na opravu, které jsou třicet čtyři miliony korun, uhradí město ze svého rozpočtu. Podle Koplíka však nejde o žádné nečekané výdaje. „Budovu město získalo už před lety. Tehdy jsme ji vyměnili za barokní sídlo správy majetku na Malém Valu. Už tehdy bylo jasné, že přestavba objektu bude nutná,“ řekl Koplík.

Tereza Verbíková