Podle ředitele Libora Kubiše městská policie momentálně provozuje osm informačních měřičů rychlosti. Jsou instalovány v ulicích Kojetínská, Albertova, Spáčilova a Moravská a v místních částech Těšnovice, Kotojedy, Drahlov a Vážany.

Data dosud sloužila jako podklad pro častější měření rychlosti strážníky. „Nyní posloužila i jako podklad pro případné umístění stacionárního radaru,“ sdělil místostarosta Jan Hebnar.

Dům č. p. 1492/8 v ulici Na Sladovnách.
S opravami památek v Kroměříži pomůže dotace z ministerstva

Radary by se nově mohly objevit například v ulici Osvoboditelů v místní části Vážany.

Další z vytipovaných lokalit je ulice Kojetínská a také místní část Trávník. „Cílem je zklidnění dopravy v těchto místech. Slušných řidičů se toto opatření nijak nedotkne, pokutováni budou ti, kdo rychlost překračují,“ ubezpečil Hebnar.

V Obvodové ulici vznikne nový chodník.
Kroměříž postaví nové chodníky v Obvodové a Lutopecké ulici

V těchto dnech se ve třech výše zmíněných lokalitách měří rychlost zkušebně. „Potřebujeme mít certifikovaná data o tom, zda motoristé na těchto třech úsecích opravdu překračují povolenou rychlost. Do konce letošního roku by pak mohl být instalován radar v té lokalitě, kterou ve spolupráci s Policií ČR vyhodnotíme jako nejproblematičtější,“ dodal Hebnar.

Městská policie má od podzimu roku 2017 i mobilní zařízení na měření rychlosti. Podle Kubiše se strážníci zaměřují na problematická místa, kde informativní měřiče rychlosti ukazují, že řidiči zde rychlost překračují.

Kontrolují tak vjezdy a výjezdy do města, hlavní ulice, ale i komunikace u škol a na sídlištích, kde kvůli vysoké rychlosti vozidel vzniká největší nebezpečí zranění chodců.