V Kroměřížské nemocnici funguje pohotovost pro děti i dospělé normálně. Dětská je v provozu je denně do 20 hodin. Ve všední dny od 17 do 20 hodin, o víkendech a svátcích od 8 do 20 hodin. Zájemci ji najdou v budově A – Dětské oddělení. Telefonní kontakt v případě potřeby je 573 322 263/265.

„Pohotovost pro dospělé najdou pacienti v přízemí budovy L, za nemocnicí směr Rataje,“ doplnila Slaměnová. Pohotovost funguje ve všední dny od 17 do 20 hodin, o víkendech a svátcích od 8 do 20 hodin.

V Holešově u cukrovaru letos vznikne plánovaný kruhový objezd.
V Holešově u cukrovaru vznikne letos plánovaný kruhový objezd

Ani v krajském městě se pacienti nemusí bát, že by museli za lékařskou péčí v akutním případě dojíždět. „Dospělá i dětská pohotovost u nás funguje bez omezení," sdělila mluvčí Krajské nemocnice T. Bati Dana Lipovská.

Dětská pohotovostní služba je však od května loňského roku přestěhovaná do budovy č. 32 (porodnice). Ordinační hodiny jsou v pracovní dny od 17 do 22 hodin, o víkendech a svátcích od 8 do 20 hodin. Dospělí pacienti najdou pohotovost v 23. budově, každý den od 17 do 21 hodin, o víkendech a svátcích od 8 do 21 hodin.

Kroměřížská matrika zapsala za loňský rok do evidence 884 narozených dětí. Ilustrační foto.
V Kroměříži se loni narodil Ámos, Nazar, Fatima. Jaká byla další nezvyklá jména?

Také ve Vsetíně funguje pohotovost pro děti i pro dospělé normálně. „Provoz dětské pohotovosti je plně zajištěn,“ informovala mluvčí Vsetínské nemocnice Lenka Plačková. Je v provozu denně do 22 hodin. Ve všední dny od 17 do 22 hodin, o víkendech a svátcích od 8 do 22 hodin. Zájemci ji najdou v přízemí polikliniky.

Pohotovost pro dospělé slouží pacientům v přízemí pavilonu G. „Je v provozu denně do 20 hodin,“ doplnila Plačková. Pohotovost pro dospělé funguje ve všední dny od 17 do 20 hodin, o víkendech a svátcích od 8 do 20 hodin.

Kroměřížský ples.
Plesová sezona je tady. Podívejte se, jaké plesy se chystají v Kroměříži a okolí

Uherskohradišťská nemocnice uzavřela v minulých dnech kolektivní smlouvu pro rok 2024. Pohotovosti pro dospělé, děti i dorost jsou zajištěny.

Pohotovost pro děti sídlí v 5. patře budovy D, v pracovní dny lékaři ordinují od 17 do 22 hodin, o víkendech a svátcích od 8 do 20 hodin. Pohotovost pro dospělé sídlí v přízemí stejné budovy. Pacienti jsou ošetřováni v pracovních dnech od 17 do 20 hodin, o víkendech a svátcích od 8 do 20 hodin.

V Uherském Brodě byl nedostatek pediatrů

Dětská pohotovost zde fungovala vždy o víkendech a svátcích od 8 do 15 hodin.

„Dva z pediatrů teď ze systému osmi sloužících lékařů vypadli. Sloužící, velmi ochotní lékaři jsou ve vyšším seniorském věku, je jich ale málo a nikdo další je v jejich snaze nepodpořil. Přes veškeré úsilí vedení záchranky i Zlínského kraje, včetně nabídky nadstandardních finančních podmínek, se adekvátní počet lékařů nepodařilo zajistit. Z jednání vyplynulo, že oslovení pediatři dávají přednost volnému času,“ řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Josef Valenta.

České zdravotnictví trápí nedostatek lékařů a neochota mnohých sloužit nad rámec běžné praxe. Prosincové protesty zdravotníků ovlivnily provoz specializovaných ambulancí a lékařských pohotovostní služeb.