„Stávající sedačky už mají něco za sebou, nevypadají pěkně a jejich výměna je nutná. Totéž platí o zábradlí. Chceme aby, diváci měli při sledování zápasů komfort a také usilujeme o to, aby stadion vypadal hezky,“ poznamenal kroměřížský místostarosta Karel Holík.

Dělníci nainstalují 430 červených a 430 bílých plastových sedaček, které splňují požadavky pro tribunové systémy Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) i Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA).

„Sedačka je upravena tak, aby byla snadno čistitelná a nezadržovala vlhkost a kapaliny,“ doplnil vedoucí radničního odboru investic Libor Pecháček. Sedačky i nové zábradlí budou na tribunu instalovány nejpozději do poloviny května.

A jsou i další plány na zvelebení fotbalového stadionu.

„Město chce opravit i vstupní budovu fotbalového stadionu v Obvodové ulici. Radní uložili odboru regionálního rozvoje zpracování studie, která by měla být hotová nejpozději 30. září,“ uvedl mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Město budovy v areálu fotbalového stadionu koupilo v roce 2015 za sedm milionů korun. „Stadion se zařadil pod příspěvkovou organizaci Sportovní zařízení města Kroměříže, která se stará také o zimní stadion, sportovní halu v Kotojedské ulici, plavecký bazén i o koupaliště Bajda,“ dodal mluvčí.