Opět se ukázalo, že nablýskané vozy, které brázdily silnice v minulém století, jsou velkým lákadlem. Lidé doslova zaplavili náměstí. Fotografovali se u aut, povídali si s jejich majiteli, někteří i vzpomínali na doby svého mládí.

„Můj otec vlastnil takové Aero, jako stojí na začátku,“ ukazoval pan František na červený vůz. „Pamatuji se, že jsem si jednou sedl za volant a dělal, že řídím. Táta na to přišel a bylo zle,“ usmívá se při vzpomínce na dětství František.

Výstava Floria léto, Výstaviště Kroměříž.
Do Kroměříže se po jarní přestávce vrátila výstava Floria

Pořadatelé byli se zájmem návštěvníků spokojeni.

„Je vidět, že lidé mají hlad po takových akcích. Na volném prostranství si tak udělali pěkné dopoledne,“ hodnotí akci předseda Veterán klubu Kroměříž Marek Kopeček.

Srazu a následného „závodu“ se mohly účastnit pouze vozy vyrobené do roku 1985, byť za autoveterána se mohou považovat i novější auta.

„Pořád se nevědělo, jaká budou platit nařízení. Kvůli kapacitě jsme dali omezení na rok 1985. Je to jen kvůli praktičnosti,“ vysvětlil Kopeček.

Z Kroměříže do Drysic se pak vydala nejen auta, ale i motorky. Cestou řidiči minuli dvě průjezdní stanoviště a zastavili se na prohlídku muzea zemědělské techniky.

Na konečné stanici v Drysicích byl pak přichystán bohatý doprovodný program organizovaný sborem místních dobrovolných hasičů. Návštěvnici se tak mohli těšit na skákací hrad, ukázku vyprošťování zaklíněných lidí z aut a mnoho dalšího.