„Všichni jsme se snažili, aby ten rok byl smysluplný a především pro obyvatele co nejvíce přijatelný. Nelehká ekonomická situace a krize postihla nejen státy, ale i města. Přirozeně tedy i nás. Hledali jsme proto nejúspornější opatření,“ řekla včera Deníku Hebnarová (ODS).

Radnice šetřila, kde se jen dalo

Náklady města se podle ní snížily a výdaje tak příliš nestouply.

„Obzvláště pyšná jsem na snížení dluhu. Podařilo se nám toho docílit velkými úsporami ve všech oblastech, včetně příspěvkových organizací či personálního zabezpečení města. Když jsem nastoupila do funkce, dluh činil 197 milionů korun,“ připomněla Hebnarová.

I přes výrazné škrty však prý město přece jen uskutečnilo několik nákladných investičních akcí. Dokončilo zvelebení sídliště Oskol, letos má být také dotažena do konce rekonstrukce kina Nadsklepí.

A právě druhá zmíněná mnohamilionová investice zvedá opozičního lidoveckého zastupitele Pavla Motyčku ze židle.

„Kino se opravuje úplně zbytečně. Město zakázku předražilo a neustále na ni navyšuje rozpočet,“ zlobí se Motyčka.

Strádají prý občanská sdružení

„Odnáší to například občanská sdružení, která finance mohla obdržet. Nynější peněžní situace je pro některá prakticky likvidační,“ je přesvědčen lidovecký zastupitel.

Někteří mají smíšené pocity

Dosavadní práci kroměřížské radnice proto prý zatím hodnotí s poměrně smíšenými pocity.

„Pozitivní je z mého pohledu snaha města umořovat dluh. Bohužel ale radnice neví, kam chce do budoucna směřovat. Nemá dlouhodobé výhledy a plány, což postrádám,“ vysvětlil Motyčka.

Také názory obyvatelů města se různí. „Já jsem spokojená, hlavně co se týče kulturních akcí. Jejich nabídka se zlepšila. Máme tu více jarmarků či akcí v létě,“ pochvalovala si včera například Jitka Krejčí.

Obyvatelka města: Asi je to dobré

Zda město vzkvétá či ne, však posoudit nedokázala. Stejně tak obyvatelka Kroměříže Marie Chalupová.

„Za celý rok jsem neměla s radnicí žádné dočinění. O ničem špatném nevím, tak je to asi dobré,“ krčí rameny Chalupová.

Co si myslíte Vy? Jak podle Vás doposud pracovali kroměřížští zastupitelé? Jste s jejich prací spokojeni nebo naopak? A jaký máte názor na opravu kina?