„Parkování je problém každého sídliště. Každé nové místo, které se podaří vybudovat, bude pro obyvatele dané lokality přínosem,“ mínil starosta Tomáš Opatrný.

Projektant v ulici Čs. armády navrhl kolmé stání pro osobní automobily v celkové délce zhruba 30 metrů a s celkovou odstavnou plochou ve výměře téměř 130 metrů čtverečních. Začátek a konec plochy bude rozšířen o nájezdový a výjezdový oblouk.

„Parkovací stání by měla sloužit řidičům nejpozději v polovině července letošního roku,“ uvedl mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Ilustrační foto - krytý plavecký bazén v Obvodové ulici v Kroměříži, leden 2024.
Letní opravy kroměřížského bazénu. Radnice schválila projekt za miliony

Dodal, že město ve stejné lokalitě chystá ještě další investici, která povede k rozšíření možností parkování. Konkrétně půjde o vybudování nových parkovacích míst v ulici Slovenského národního povstání (SNP).

„I díky využití ploch, které se v lokalitě uvolnily po instalaci polopodzemních kontejnerů, a po odstranění dřívějších nevzhledných plastových kontejnerů, se počet parkovacích míst v ulici zvýší o dvaatřicet,“ popsal místostarosta Karel Holík.

Hlavní silnice v Dobroticích u Holešova. Ilustrační foto.
V Dobroticích u Holešova letos vznikne nový chodník, město jej slibuje už roky

Podle vedoucího odboru investic Libora Pecháčka má město hotový projekt a připravuje veřejnou zakázku na zhotovitele stavby.

„Rozpočet na akci počítá s částkou pět milionů korun. Po jejím dokončení by se počet parkovacích míst měl zvýšit z nynějších 46 na 78. Počítá se i s místy, kde budou v budoucnu umístěny nabíječky pro elektromobily, i s místy pro handicapované občany,“ doplnil Jan Vondrášek.

Město už v minulém roce na sídlišti Zachar dokončilo nová parkovací místa v ulici Francouzská. Přibyly tam téměř dvě desítky stání.