„Vítám každé setkání s dříve narozenými Kroměřížany. A cesta do Prahy byla také příležitostí k popovídání o věcech, které seniory z našeho města zajímají a které by třeba chtěli změnit,“ řekl místostarosta Pavel Motyčka, který se problematikou seniorů na radnici zabývá.

Zájezd navíc podle něj předznamenal další aktivity, které chce radnice od letošního podzimu ve spolupráci s Radou seniorů a kroměřížským centrem pro seniory uskutečnit a aktivizovat tak starší obyvatele Kroměříže.

Ilustrační foto.
Dětská pískoviště v Kroměříži mají nový písek. Výměna vyšla na půl milionu

Na programu nynějšího zájezdu byla procházka Prahou, při níž Kroměřížané navštívili Malou Stranu, Karlův most či Valdštejnskou zahradu.

Dále to byla návštěva Senátu, kterou zprostředkoval senátor pro volební obvod Uherské Hradiště Josef Bazala. Ten návštěvníky z Kroměříže provedl sídlem horní komory Parlamentu ČR, Valdštejnským palácem a připravil pro ně i společné posezení a povídání.

Konference k paliativní péči v Kroměříži vzbudila zájem
Konference k paliativní péči v Kroměříži vzbudila zájem

„Zájezd byl pro nás všechny příjemným zpestřením. Cestu vlakem jsme strávili přátelským povídáním. Přálo nám počasí, takže jsme se mohli projít Prahou, po Karlově mostě, Kampou, dokonce jsme někteří navštívili Werichovu vilu a prohlédli si expozici věnovanou této významné osobnosti. Zajímavým zážitkem byla návštěva Senátu a možnost posadit se do senátorských lavic, třeba do té patřící herci Tomáši Töpferovi,“ uvedla předsedkyně Rady seniorů Kroměříž Věra Koščová, která byla mezi jednatřiceti účastníky akce.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Floria Jaro začala, expozice z tisíců květin nadchla davy

Zdroj: Dominik Pohludka