Pořadatelé pro návštěvníky přijíždějící na festival vyhradili parkoviště u Výstaviště Kroměříž. A to i přesto, že na samotném Výstavišti bude ve stejnou dobu probíhat výstava Floria Léto. Pořadatelé však nepředpokládají, že by mělo dojít k dopravnímu kolapsu.

„Na letní výstavu chodí méně lidí, než na její jarní verzi. Parkoviště nápor unese,“ říká Karel Valenta za pořadatele festivalu Hortus Magicus.

Stejného názoru je i mluvčí Výstaviště Kroměříž Ondřej Kuropata.

„Pořádat obě akce ve stejnou dobu je záměr. V podstatě se tak děje už druhým rokem, takže už víme, co můžeme očekávat,“ uvádí Ondřej Kuropata.

Protože je Květná zahrada od Výstaviště trochu „z ruky“, zařídili pořadatelé pro návštěvníky kyvadlovou autobusovou dopravu zdarma.

KROMĚŘÍŽ ODĚNÁ DO KVĚTINOVÉ VÝZDOBY

„Propojení obou akcí se v tomto případě nabízí. Výstaviště se naplní květinami, v Květné zahradě si zahradníci dají ještě více záležet na květinové výzdobě,“ navazuje Ondřej Kuropata.

Oba týmy pořadatelů se budou v rámci akcí spolupodílet také na květinové výzdobě dvou kroměřížských kostelů.

Díky festivalu se do Kroměříže po roce vrátí i živé sochy. Vloni samostatná akce tohoto druhu umění v ulicích města Kroměříže přilákala tisíce návštěvníků a stala se nejmasovějším kulturním počinem roku 2018. Na festivalu Hortus Magicus jsou však očekávané jiné taháky.

Ať již čtyři a půl metru vysoká barokní houpačka či průvod Květnou zahradou zakončený baletem na vodě a barokním ohňostrojem. Dva dny před začátkem festivalu jsou přípravy stále v plném proudu. Potvrzuje to i Karel Valenta.

„Za dva dny jsem zde v Květné zahradě viděl snad 80 zahradníků,“ míní Karel Valenta.