„Je možné získat dotaci z evropských fondů na úpravu veřejných prostranství. Jednou z variant je parková úprava,“ sdělila radní Vladimíra Vondráčková.

Prostor dosud využívaly stavební firmy při stavbě přilehlého parkovacího domu, který byl zprovozněn loni, a při rekonstrukci domu bývalé vojenské správy v Havlíčkově ulici, kterou město dokončilo v uplynulých dnech.

„Jedná se o veřejné prostranství v centru města na frekventované ulici, kudy jezdí mnoho automobilů, a to včetně turistů, kteří při návštěvě města odstavují vozidla v parkovacím domě. Prostor je proto vhodné uvést do důstojného stavu,“ dodal starosta Tomáš Opatrný.

Současný stav Strategické průmyslové zóny v Holešově.
Radní schválili dostavbu infrastruktury v holešovské zóně za půl miliardy

Pozemky u parkovacího domu v ulici Velehradská město koupilo od soukromé společnosti za 8,3 milionu korun, tedy za 4.650 korun za metr čtvereční. Zastupitelé tento obchod schválili na konci roku 2019. Soukromý investor původně na pozemcích chystal stavbu domu s byty a obchody.

„Tehdy jako opoziční zastupitel jsem nákup tohoto pozemku nepodpořil, a to s ohledem na vysokou cenu a nejasnost jeho budoucího využití. Nyní se tedy dodatečně snažíme pro pozemek naleznout smysluplné využití,“ doplnil Opatrný.