„Po nedávno otevřeném skateparku se jedná o další nové venkovní sportoviště, které bude moci využít široká veřejnost. Věřím, že si pumptrack užijí děti i zdatnější cyklisté,“ řekl kroměřížský místostarosta Karel Holík.

Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený přírodní okruh pro jízdu na kole, který se projíždí bez šlapání. Je tvořený terénními vlnami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost jízdy pouhým pumpováním.

Auto Moto Blešák a Hobby sběratelská akce na kroměřížském výstavišti, 5. září 2021
Blešák a setkání sběratelů v Kroměříži přilákal tisíce lidí. Podívejte se

„Je ideální pro nácvik rovnováhy, ovládání a získání základních dovedností na jízdních kolech,“ vysvětlil mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek. Podobné okruhy samozřejmě slouží také pro zábavu a pilování technických dovedností cyklistů.

„Pumptrack je zábavou pro jednotlivce, skupinky jezdců i pro rodiny. Užijí si jej děti, mládež i dospělí bez ohledu na výkonnost i věk, ale také zkušení bikeři. Cílem projektu je vytvořit ve městě vhodnou lokalitu pro zdokonalování se v jízdě na kole,“ doplnil koordinátor městské mobility Martin Gabryš.

Pumptrack by měl být za bazénem dokončen během podzimních měsíců. Už v loňském roce kroměřížská radnice v některých ulicích na vozovce například vyznačila piktogramy upozorňující řidiče motorových vozidel na pohyb cyklistů a pracuje se na projektové přípravě cyklostezek ve městě i mimo něj.