Jak už Deník dříve informoval, prodejna na Zacharu prochází od druhé poloviny listopadu rozsáhlejší rekonstrukcí. Stavební práce si vyžádaly úplně uzavření obchodu, což mnozí obyvatelé sídliště přijali kvůli blížícím se svátkům s nelibostí.

Se svými výtkami se obrátili i na redakci Deníku. „Nakupovala jsem tam pravidelně, je to nejbližší obchod. Že ho zavřeli takto před Vánoci, je pro mě komplikace. Nerozumím tomu načasování,“ posteskla si například seniorka Věra.

Do vzdálenějších prodejen nedojdu, říká seniorka

Z velkých supermarketů je poblíž ještě Tesco a Lidl. Nachází se několik stovek metrů od sídliště Zachar. „Tam už ale dojít nezvládnu, natož se ještě tahat s nákupem. Musím tak prosit rodinu, nebo sousedy, aby mi nákupy vozili,“ dodala seniorka.

Vánoční polévka. Ilustrační foto
Vánoční polévky budou zdarma nalévat i místostarostové

Podle Tomáše Kubíka, mluvčího řetězce Penny Market, ovlivňuje termíny rozsáhlejších modernizací prodejen celá řada faktorů.

„Mimo jiné i to, kdy obdržíme stavební povolení. Po získání stavebního povolení se snažíme stavební úpravy zahájit co nejdříve, aby se zákazníci v co nejkratší době mohli těšit z nového prostředí pro své nákupy,“ reagoval na dotaz Deníku Tomáš Kubík.

Na Velikonoce už lidé nakoupí v novém

Rekonstrukce potrvá ještě zhruba čtvrt roku. „Věříme, že zákazníci v Kroměříži si v modernizované prodejně nakoupí již na Velikonoce,“ uvedl mluvčí.

Prodejna v Albertově ulici už podle Kubíka nesplňovala nároky na servis, jaký chce řetězec zákazníkům poskytovat.

„Proto jsme se rozhodli prodejnu dočasně uzavřít a provést rozsáhlejší stavební úpravy, které by za provozu nebylo možné realizovat. Zákazníci se mohou těšit mimo jiné na větší prodejní plochu nebo na výrazně modernější a příjemnější interiér,“ nastínil mluvčí.

Kroměřížská radnice. Ilustrační foto.
Kroměříž bude v příštím roce investovat do bazénu či chráněného bydlení

Obdobnou proměnou prošel v posledních měsících také kroměřížský Kaufland, který se po čtyřměsíční úpravě znovu otevřel v polovině srpna. Novou podobu má také pobočka Albertu na sídlišti Oskol.

V Kroměříži má momentálně z velkých řetězců nejvíce prodejen Albert a právě Penny Market, a to shodně dvě pobočky. Po jedné prodejně má ve městě Kaufland, Lidl a Tesco. Dva obchody, z toho jeden v Postoupkách, má v Kroměříži také COOP.