Psí park získal od veřejnosti 1314 hlasů. Záměr na zvelebení areálu Žlíbek v Těšnovicích skončil na druhém místě se ziskem 211 hlasů.

Třetí projekt, víceúčelový altán na Hanáckém náměstí, měl negativní hlasy, a tak se realizovat nebude. Lidé totiž mohli projektům přidělit dva kladné a jeden záporný hlas.

Penny Market v Kroměříži prošel v uplynulých měsících rozsáhlou rekonstrukcí. Ve čtvrtek 21. března se znovu otevřel zákazníkům.
VIDEO: Penny Market na Zacharu v Kroměříži znovu otevřel. Nahlédněte dovnitř

V současnosti je už schváleno zahájení veřejné zakázky na pořízení nové unimobuňky na výletiště Žlíbek v Těšnovicích. Jak to vypadá se psím parkem?

„Vítězný projekt Psí park se momentálně projektuje. S realizací obou projektů, které navrhli a poté hlasováním vybrali sami občané, rozpočet města na letošní rok počítá,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Aukce cenného dříví v Chropyni na Kroměřížsku; březen 2024
Největší aukce cenného dříví na Moravě vrcholila v Chropyni na Kroměřížsku

Psí park vznikne v lokalitě Pekelce. „Jedná se o oplocené místo, kde majitel může psa volně vypustit. Psí park by měl být vybaven pergolou s lavičkou, psím pisoárem a také herními prvky pro psy,“ popsal mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Projekt Revitalizace Těšnovic cílí na vylepšení zázemí tamního výletiště Žlíbek, kde se pořádají kulturní a jiné společenské akce a konají se zde různé zájmové aktivity i soukromé akce. „Cílem je pořízení nové větší unimo buňky, která nahradí dvě stávající nevyhovující buňky s kuchyňkou a zázemím,“ dodal mluvčí.

Dětská skupina - Grohova v Holešově. Vizualizace.
Dětské skupiny jako řešení nedostatku míst ve školkách v Holešově

Smyslem participativního rozpočtu je snaha vtáhnout obyvatele do dialogu o utváření místa, kde žijí, snaha ukázat lidem, jaké jsou možnosti města a jak se mohou na jeho tvorbě podílet.

„Projekty by měly mít předpokládanou hodnotu od 50 tisíc do 500 tisíc korun a musí být realizovatelné na území Kroměříže a jejích místních částí a současně na pozemcích ve vlastnictví města,“ připomněl Jan Vondrášek.

Jednat se může o projekty vedoucí k úpravám veřejných prostor, zeleně, zřizování volnočasových areálů a prvků nebo o investiční a stavební akce ve veřejném prostoru.