„Věřím, že se občané ještě letos dočkají Psího parku i vylepšeného areálu v Těšnovicích,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Projekt Revitalizace Těšnovic – nová unimobuňka cílí na vylepšení zázemí tamního výletiště Žlíbek, kde se pořádají kulturní a jiné společenské akce a konají se zde různé zájmové aktivity i soukromé akce. Cílem je pořízení nových unimobuněk, které nahradí dvě stávající letité nevyhovující buňky s kuchyňkou a zázemím.

„Mezi novými unimobuňkami nebude dělící přepážka. Vznikne tak větší prostor, kde se lidé budou moci scházet například na schůzích osadního výboru či spolků nebo na menších oslavách,“ popsal za navrhovatele Jakub Erker, předseda osadního výboru Těšnovice.

Psí park je vítězným projektem prvního ročníku participativního rozpočtu Vaše Kroměříž.
Lidé mohou znovu navrhovat projekty na zlepšení života v Kroměříži

Nové unimobuňky by měly být instalovány na podzim. Termín je naplánován tak, aby nebyla narušena letošní letní sezona, v jejímž rámci je na Žlíbku počítáno s řadou společenských akcí.

Také Psí park by měl být realizován nejpozději na podzim. „Jedná se o oplocené místo, kde majitel může psa volně vypustit. Psí park by měl být vybaven pergolou s lavičkou, psím pisoárem a také herními prvky pro psy,“ sdělil mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Psí park je vítězným projektem prvního ročníku participativního rozpočtu Vaše Kroměříž.
Psí park a unimobuňky. Chystá se uskutečnění vítězných projektů Vaší Kroměříže

Kroměřížská radnice začne už 1. června přijímat návrhy v rámci druhého ročníku sdíleného rozpočtu.

„Obyvatelé města mohou navrhnout další projekty na zlepšení života v Kroměříži. Ten, kdo se zapojí, může spolurozhodovat o tom, kam bude část městského rozpočtu investována. Nenechte si ujít tuto příležitost, zkuste uplatnit své nápady na zvelebení místa, kde žijete,“ vyzval starosta Opatrný.