Právě tam se totiž konal další ročník akce Veteránem nejen Kroměřížskem. Její pořadatelé se navíc tentokrát spojili se společností Kmotr – Masna Kroměříž, která se postarala o doprovodný program. „Firma se stylizuje do dvacátých let. Původně chtěla uspořádat vlastní akci, ale nakonec jsme ji udělali společně. Kmotr nabídl soutěže, házení kloboukem, výuku charlestonu či hudební vystoupení,“ informoval za organizátory místopředseda Veterán klubu Kroměříž Marek Mlčoch.

Historických vozidel podle něj na srazu zaregistrovali sto jedna. Počet však prý byl mnohem vyšší. „Především řada motorkářů se registrovat nechtěla. Toužili jen projet danou trasu. Ty byly dvě, jedna směrem na chřibské pohoří. Vedla přes Soběsuky do Zdounek, Morkovic a zpět do Kroměříže. Druhá byla směrována na Skaštice či Břest,“ doplnil Mlčoch.

Jedním z raritních kousků na srazu byl Rolls – Royce Phantom z roku 1928.

Veterány přijela obdivovat například rodina Sylvie Ševčíkové z Olomouce. „Jezdíme na takové srazy často a zatím jsme spokojeni,“ zhodnotila Ševčíková. Přiznala také, že její manžel je velkým fanouškem veteránů. „Mám doma několik kousků motorek značky Jawa. Funkční jsou jen dvě a občas na nich také jezdím,“ pochlubil se Zdeněk Ševčík.