„Oprava přispěje také k tomu, aby místní část byla lépe připravena na přívalové deště, které zde v minulosti působily nemalé škody,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Podle vedoucího odboru investic Libora Pecháčka je potrubí silně deformované, kanalizační šachty jsou popraskané, deformované a netěsné. „Dešťové potrubí leží cca dva až tři metry pod terénem většinou ve zpevněné ploše asfaltové komunikace. Účelem stavby je oprava stávající dešťové kanalizace výkopem s položením nového potrubí a také oprava šachet. Stávající nátokový otvor navíc bude vyčištěn,“ popsal Pecháček. Práce začnou v červnu a hotové by měly být do konce srpna.

Přívalové deště v minulosti některé obyvatele Trávníka citelně potrápily

„Největší problém je ze strany od Těšnovic, kdy se voda a bahno valí k domům. Řešili jsme to i s nájemci zemědělských pozemků, abychom se domluvili na vhodné výsadbě polí. Díky změně hospodaření a příznivému počasí se naštěstí v posledním zhruba roce a půl kritický problém neobjevil,“ řekl místostarosta Karel Holík, který má jako garant z vedení města místní část Trávník na starost.

Oprava dešťové kanalizace je dalším krokem, jak škodám v budoucnu předejít. „Kanalizace je úzká a v místě, které budeme opravovat, se navíc potkává s další větví kanalizace. Po vyčištění a zkapacitnění potrubí umožní průtok většího množství vody, která by tak již z kanalizace neměla masivně vytékat na komunikaci,“ doplnil Holík. Do budoucna by podle něho situaci měla zlepšit i úprava propustku pod nedalekým mostkem.

Vybrali jsme pro vás:

Rekonstrukce konírny v areálu hospodářského dvora v Rymicích je u konce. Nově slouží zemědělským strojům.
Rekonstrukce konírny v Rymicích je u konce. Nově slouží zemědělským strojům
Ilustrační foto - IZS cvičení.
Cvičení IZS v Kroměříži. Očekávejte uzavírky a omezení pohybu
Divizní fotbalisté Holešova (černo-bílí) na jaře válí. I díky stoperovi Simonu Daňkovi.
Stoper divizního Holešova Daněk o Csaplárově pasti, vzoru, ale i snech a ME
Vyprošťování zraněného. Hasič. Ilustrační foto
Hasičská technika i ukázky dovedností. Kroměříž hostí Dny hasičů Zlínského kraje
Objekt Maxovy vodárny v Kroměříži.
Kroměříž chystá rekonstrukci Maxovy vodárny. Je ve špatném stavu