„Součástí nabídky jsou servisní pozáruční služby na dobu tří let, za které Dům kultury v Kroměříži, jenž kino provozuje, zaplatí pouze jednu korunu,“ uvedl Jiří Kašík, člen rady města, která investici posvětila.

Hasiči. Termokamera. Ilustrační foto.
Kroměřížští dobrovolní hasiči obdrží novou termokameru a ochranné prvky

Předmětem zakázky od firmy AV Media Systems z Prahy jje dodávka, montáž a instalace DCI technologie a 3D systému zahrnující laserový projektor včetně objektivu, DCI serveru, promítacího plátna a polarizačního 3D systému s dodávkou 1000 kusů 3D brýlí.

„Nová promítačka by měla být v provozu nejpozději do konce září letošního roku,“ uvedl mluvčí radnice Jan Vondrášek s tím, že součástí zakázky je také odkup a odvoz původní technologie, která je ve špatném stavu a hrozí, že při některé projekci selže.

Vodovody a kanalizace Kroměříž.
Vodaři zahájí opravy v ulicích Braunerova a Za Oskolí. Práce omezí dopravu

Kino Nadsklepí kromě klasického filmového programu nabízí i alternativní programy, jako jsou záznamy výstav, baletu či divadla a také speciální akce. Například ozvěny filmových festivalů.

Hostí také cestovatelské přednášky, talkshow, koncerty včetně koncertů Konzervatoře P. J. Vejvanovského, školní projekce a další akce. Kino Nadsklepí ročně navštíví zhruba 40 tisíc diváků.