„Stávající technologie je za svou životností a je riziko, že během některé projekce selže. Pro bezproblémový provoz kina je tak nutná její výměna, kterou současně využijeme k zavedení moderních způsobů projekcí a vyšší kvality promítání,“ uvedl radní Jiří Kašík.

Předmětem zakázky je dodávka, montáž a instalace DCI technologie a 3D systému zahrnující laserový projektor včetně objektivu, DCI serveru, promítacího plátna a polarizačního 3D systému s dodávkou 1000 kusů 3D brýlí.

Budoucí podoba volnočasového areálu ve Vážanech.
Kroměříž připravuje nový volnočasový areál vedle bývalé cihelny ve Vážanech

„Součástí plnění je rovněž servis na tři roky i odkup a odvoz původní technologie,“ dodal Pavel Sedláček, ředitel Domu kultury v Kroměříži, pod který kino Nadsklepí spadá. Nová promítačka by měla být v provozu nejpozději do konce září letošního roku.

Kino Nadsklepí kromě klasického filmového programu nabízí i alternativní programy, jako jsou záznamy výstav, baletu či divadla a také speciální akce, jako jsou například ozvěny filmových festivalů.

„Mimo filmových projekcí, včetně školních, hostíme i cestovatelské přednášky, talkshow, koncerty včetně koncertů Konzervatoře P. J. Vejvanovského a další akce,“ popsal vedoucí kina Radek Neuman. Kino Nadsklepí ročně navštíví zhruba 40 tisíc diváků.

Vizualizace podoby památníku biskupa Karla z Lichtensteinu – Castelcorna.
Kroměříž řeší, kam umístí památník biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna

Budova kina Nadsklepí byla postavena na konci 19. století a od té doby slouží ke kulturním účelům.

„V roce 2011 město opravilo vnitřní prostory kina a vybudovalo víceúčelový sál vhodný pro koncerty akustické hudby, promítání filmů, další koncertní aktivity i vzdělávací a společenské akce. Projekční technologie kina byla digitalizována, včetně možnosti projekcí ve 3D a přímých přenosů. Vznikl také prezentační sálek, byl upravený vestibul, zázemí a příslušenství,“ připomněl mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Kroměříž plánuje postavit do tří let sportovní halu za 300 milionů.
Stavba sportovní haly v Kroměříži je o krok blíže. Město koupí potřebné pozemky

V roce 2020 město přistoupilo k sanaci sklepních prostor, aby vyřešilo problém s vlhkostí, která ohrožovala budovu. Do budoucna plánuje město rekonstrukci objektu kina Nadsklepí, která se týká střešní konstrukce, krytiny, krovu, fasády, statiky celého objektu, základových konstrukcí a jejich sanace, schodiště či zámečnických výrobků.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Otevření dálnice D49 z Hulína do Fryštáku se může zpozdit kvůli rozhodnutí soudu

Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic ČR