Z Chorvatska přijede do Kroměříže Vojenský orchestr Ozbrojených sil Chorvatska - Croatian Armed Forces Band, z Francie dorazí Vojenská hudba Bagad de Lann-Bihoué, Švédsko bude zastupovat Vojenská hudba Ängelholm - Ängelholm Home Guard Band a sousední Slovensko bude reprezentovat banskobystrická vojenská hudba Military Band Banská Bystrica.

Odpolední program v sobotu 26. srpna budou tvořit koncerty jednotlivých hudeb. Večer pak vystoupí zástupce českých hudebních armádních těles, Vojenská hudba Olomouc se sólistou Janem Smigmátorem.

Nehoda motocyklu u Ludslavic na Kroměřížsku.
U Ludslavic v sobotu boural motocykl. Zraněný muž v péči záchranářů

„Nedělní festivalový program začne mimořádně již dopoledne v 10 hodin, a to slavnostním zahájením festivalu doplněným fanfárami hranými na terase Hotelu U Zlatého kohouta. Pro diváky jsou připraveny showprogramy všech hudeb, vystoupení vojáků Pozemních sil – MUSADO, prezentovat se bude motocyklová četa a kynologové vojenské policie,“ vyjmenovala za kroměřížskou radnici Šárka Kučerová.

Nachystané jsou rovněž ukázky činnosti Armády České republiky, doprovodné stánky, pro děti skákací hrad a vystoupení souboru mažoretek Lentilky Holešov. Vyvrcholením bude závěrečný monsterkoncert.

Hasiči zasahují ve čtvrtek 20. července 2023 u požáru průmyslového objektu v Kroměříži.
Požár v kroměřížské tavírně hliníku likvidovali hasiči více než pět hodin

Dvoudenní festivalový program se koná na Velkém náměstí a navazuje každoročně na festival konaný ve stejném týdnu v Olomouci. Vstup pro diváky a posluchače je zdarma.

Kroměříž je historicky spjatá s armádou.

"Mnozí obyvatelé si ještě přítomnost vojáků ve městě pamatují. Vystoupení vojenských souborů je pro ně milou připomínkou časů minulých a pro návštěvníky příležitostí k příjemně strávenému letnímu víkendu,“ míní radní Jiří Kašík.