Středeční slavnostní zahájení v Domě kultury si nenechali ujít třeba krajský hejtman Jiří Čunek či starosta Kroměříže Jaroslav Němec, čestnou přednášku na téma nové léčby spánkové apnoe pak vedl profesor Karl Hörmann z univerzitní nemocnice v německém Mannheimu.

„80. kongres České společnosti otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku ČLS JEP pak pokračoval odborným programem, v němž vystoupily české špičky této oblasti medicíny,“ dodal mluvčí krajských nemocnic Egon Havrlant.

„Je velká čest, že se nám podařilo tuto významnou celostátní odbornou akci přivést do Kroměříže. Nosným tématem letošního programu je rinologie, zabývající se onemocněními nosních a paranazálních dutin, a také problematika nádorů hlavy a krku,“ dodal Ivan Pár, prezident kongresu a primář Otorinolaryngologického oddělení Kroměřížské nemocnice.

Kongresu se zúčastnili nejvýznamnější odborníci ze všech otorinolaryngologických pracovišť v zemi. „Je to skvělá příležitost předat si nejnovější zkušenosti. Samostatnou sekci mají na kongresu také zdravotní sestry a další nelékařští zdravotničtí profesionálové pracující v oboru,“ uzavřel Ivan Pár. (hed)

Otevření relaxační zóny
Na kroměřížské Velké náměstí se v létě opět vrátí relaxační zóna