Hanácký den se v Kroměříži konal už pošesté. Během celého dne tam své umění, lásku k regionu a krásu a barvy hanáckých krojů předvedly postupně dětské soubory Klubíčko Kroměříž, Zrníčko Holešov, Klebetníček z Vyškova, Hulíňáček, Lidový soubor Chropyňáček, Bezměrováček, Hanácké šponti Kroměříž a Taneční kroužek Hanáček Tovačov.

Se svými programy se představily také soubory dospělých, a to Kulturní Sdružení Omladina Martinice, Hanácká beseda Kojetín, Hanácké sóbor Kroměříž a Folklorní soubor Haná Přerov.

Zdroj: Dominik Pohludka

Pěvecké umění pak na pódiu předvedli účastníci soutěže O hanáckyho kohóta za hudebního doprovodu cimbálové muziky Dubina a vystoupí také Hanácká dechová hudba Hulíňané.

Organizátoři si také připravili ukázku oblékání kroje s podtitulem: V hanáckém kroji k „úvodu“, o kterou se postarala Václava Navrátilová a Markéta Hnilicová. Aby bylo zajímavé kulturní zážitky čím zajíst a zapít, nabídli stánkaři v rámci Hanáckého jarmarku nejen regionální speciality a dobroty, ale také řadu dalších výrobků.