Program zahájí v neděli 31. prosince v 18 hodin první část koncertu kapely Expo & Pension rock. V 18.45 přijde na řadu přání starosty Tomáše Opatrného do nového roku a ohňostroj, který kasádami barevných světel rozzáří nebe nad městem.

Po ohňostroji bude pokračovat hudební program kapely Expo & Pension rock.

„Pro návštěvníky bude připravené občerstvení včetně horkých nápojů na zahřátí. Vstup na akci, kterou připravuje Dům kultury v Kroměříži, je zdarma,“ prozradila Šárka Kučerová z kroměřížské radnice.

Bruslení na kluzišti na Hanáckém náměstí v Kroměříži v roce 2021.
Kluziště na Hanáckém náměstí v Kroměříži: kdy se otevře a jaké bude vstupné

Organizované oslavy příchodu nového roku nebyly v Kroměříži dříve obvyklé, lidé se scházeli spontánně na Velkém náměstí.

Velký ohňostroj se konal několikrát v 90. letech na Velkém náměstí, slavil se jím také příchod nového milénia a v roce 2013 zpestřil oslavy 750. výročí založení města.

GALERIE, VIDEO: Připomeňte si, jak Kroměřížané slavili konec roku v roce 2019:

Na silvestra v roce 2017, 2019 a 2021 se lidé těšili z ohňostroje na Hanáckém náměstí. V letech, kdy ohňostroj nepořádala radnice, Velké náměstí rozzářila pyrotechnika, kterou místní přinesli sami.

„Rád se potkám s obyvateli města v tak slavnostní chvíli, jakou je silvestrovský večer, a společně si popřejeme vše nejlepší do nového roku,“ dodal starosta Tomáš Opatrný.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

První den vánočních trhů na Velkém náměstí v Kroměříži v roce 2022.
Vánoční trhy v Kroměříži už mají termín. Letos přijede Pokáč i Abba revival