Přípravu realizační dokumentace už schválili radní, samotné trasy by mohly vzniknout v příštím roce.

„Trasy jsou určeny na turistiku, běh či na stále oblíbenější nordic walking. Projekt by mohl být vítaným rozšířením nabídky volnočasových aktivit pro obyvatele i návštěvníky Kroměříže,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Okruh je navržený tak, aby lidé měli vždy dvě varianty, kudy se vydat z Kroměříže do Chřibů, a naopak z Chřibů zase zpět do města.

„Délka okruhu je 15 kilometrů. Díky tomu, že částečně těsně obchází město, je možné se z okruhu kdykoliv vrátit zpět. Je tak vhodný i ke kratším procházkám,“ popsala vedoucí radničního odboru regionálního rozvoje Simona Prečanová.

Ilustrační foto.
Silnice ve Vrchlického ulici a Trávnických zahradách čekají opravy

Rada už schválila přípravu realizační dokumentace, která by měla být hotová na začátku listopadu.

Samotné trasy by se poté mohly realizovat v příštím roce.

„Projekt počítá se značením v terénu, s instalací mobiliáře a informačního systému a také s vytvořením vyhlídkových míst. Trasu vhodně doplní naučné stezky,“ doplnila Prečanová.

Okruh kolem Kroměříže naváže na okruh ze Zdounek či z Velkých Těšan. Síť tras by na ně byla napojena díky lokalitě Hvězda, čehož podmínkou je dohoda s vlastníkem pozemků ohledně umístění turistického značení. Odhadované náklady na projekt se pohybují kolem 350 tisíc korun.