„V současné době hledáme zhotovitele obou zakázek. Práce by měly být hotové do konce měsíce srpna, aby při zahájení nového školního roku byla sociální zařízení na obou místech opravená a dětem i pedagogům plně dispozici,“ řekl starosta Tomáš Opatrný.

V domě číslo popisné 149 na Riegrově náměstí by v prostorech, které využívají strávníci školní jídelny Základní školy Komenského náměstí, měla proběhnout rekonstrukce toalet pro dívky a chlapce a úklidové místnosti.

Nástropní malby v holešovském zámku.
V českých zemích nemají obdoby: holešovský zámek zve na unikátní nástropní malby

„Stavební práce zahrnují sanaci vlhkého zdiva a opravu dešťové kanalizace, následnou výměnu podlah, stropních podhledů, obkladů a vnitřních dveří a také umístění nových zařizovacích předmětů,“ uvedla Šárka Kučerová z kroměřížské radnice s tím, že předpokládaná cena zakázky je zhruba 2,64 milionu korun.

V Mateřské škole Žižkova 4019 dojde k opravě některých koupelen a toalet.

„Ve vybraných prostorách budou provedeny drobné stavební úpravy, vzniknou tu nové předstěny pro závěsná WC a mezistěny a v umývárnách budou nově obloženy zdi. Nová WC a umyvadla budou instalována podle potřeb jednotlivých věkových skupin dětí, v jedné z koupelen bude umístěný nový sprchový kout,“ popsala Kučerová.

Rekonstrukce zahrnuje také nové dveře, kryty topení, zrcadla, police a věšáky na ručníky a měla by přijít na 1,76 milionu korun.