„Kluziště budeme připravovat tak, aby ledová plocha byla v ideálním stavu před začátkem vánočních trhů Šťastné a veselé, které na Velkém náměstí budou od 9. prosince. Lidé si tak budou moci opět užívat dobré jídlo, pití, zábavu i sport,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Přijdete si zabruslit? 
Hlasujte v anketě pod článkem

Kluziště bude v provozu denně od 9 do 20 hodin. Výjimkou bude Štědrý den, kdy se bude končit v 16 hodin a Silvestr, kdy se bude bruslit do 18 hodin.

„Pokud bude příznivé počasí, bude kluziště otevřené až do konce února 2024,“ sdělil mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Udržovaný led, půjčovna bruslí i skříňky na osobní věci

Na 14.00 až 14.30 a na 17.00 až 17.30 je vždy plánována úprava ledové plochy. „Podobně jako v minulých letech bude u mobilního kluziště půjčovna bruslí a uzamykatelné skříňky na obuv a další věci, a také stánek s občerstvením,“ dodal mluvčí s tím, že vstup na kluziště bude pro bruslící za deset korun, zpoplatněna bude také půjčovna bruslí.

V ulicích Kroměříže už byla nainstalována letošní vánoční světelná výzdoba.
Kroměříž v předvánočním čase opět rozzáří bohatá světelná výzdoba

Kluziště o rozměrech 13 x 28 metrů koupilo město v roce 2020, ovšem v zimní sezoně 2020 až 2021 nebylo možné jej provozovat. V zimě 2021/2022 kluziště navštívilo více než 11 tisíc platících bruslařů. Minulou zimu se však na návštěvnosti projevilo nepříznivé počasí, lidí tak přišlo asi devět tisíc.

První den vánočních trhů na Velkém náměstí v Kroměříži v roce 2022.
Vánoční trhy v Kroměříži už mají termín. Letos přijede Pokáč i Abba revival

Koupí kluziště město řeší problém s omezenými hodinami bruslení pro veřejnost na zimním stadionu. „V zimě 2019/2020 město provozovalo na Hanáckém náměstí kluziště pronajaté. Novinka zaznamenala velký ohlas veřejnosti, proto radnice pořídila vlastní mobilní ledovou plochu,“ připomněl Jan Vondrášek.