„Nebudeme sedět doma a čučet z okna. I důchodci přece mohou na akci pro teenegary,“ říká postarší Jindra Dufek, který se svou přítelkyní dorazil z Brna. „Nikdy jsme nic podobného neviděli. A to už jsme viděli ledaco,“ usmívá se.

Oba se zcela nechali pohltit zdejší atmosférou. „Kam přijedeme, tam si koupíme triko,“ ukazuje na modré triko s nápisem Krom Wars a dodává, že už mají takových suvenýrů plnou skříň.

„Překvapil nás wakeboard. Skoky na lyžích známe, těšili jsme se na ně. Ale teď jsme zjistili, že ta jízda na prkně je zajímavější. Líbivější,“ hodnotí přítelkyně Milena Koníčková jednotlivé kategorie. „Nemluvě o tom, že za sto padesát korun uvidíme skoky do vody, Aleše Valentu a ještě koncert kapely INÉ KAFE,“ notuje si pár.

Právě Aleš Valenta, držitel zlaté olympijské medaile, byl pro mnohé návštěvníky jedním z hlavních taháků akce. Samotný olympionik si zdejší přátelskou atmosféru pochvaloval.

„Krom Wars je podle mého jedinečný tím, že se koná na veřejném bazénu v centru města a lidé se mohou během závodu i koupat. Všichni si to užívají, relaxují a odpočívají,“ rozhlížel se kolem Aleš Valenta, kterého dav při příchodu nadšeně přivítal potleskem. I on se připojil ke skokanům na lyžích, kteří dopadali na vodní hladinu bazénu z až šestimetrové výšky.

„Aleše Valentu sice znám, ale moc o něm nevím,“ říká mladý hoch Jindřich Sedlák. Užívá si poslední dny prázdnin. Od pondělí už jej čeká návrat do školních lavic. V době, kdy Aleš Valenta dosáhl svého největšího úspěchu, nebyl ještě Jindřich na světě. Pro děti je však Valenta známý také moderováním televizního pořadu Lvíčata na České televizi. Ten si kladl za cíl rozpohybovat nejmenší děti a přivést je k aktivnímu sportování. „Ale asi se mi stejně líbí víc wakeboard,“ přiznává Jindřich Sedlák.

Jeho slova by jistě potěšila Patrika Hanese, čtyřnásobného mistra České republiky a také novopečeného vítěze Krom Wars v kategorii wakeboard. „Jsem poprvé v Kroměříži a hned vítěz,“ libuje si Hanes pocházející z Liberce.

„Akce je naprosto boží. Líbí se mi myšlenka, že vzali kluci (pořadatelé, pozn. redakce) dva naprosto odlišné, oba atraktivní, sporty a zasadily je do prostředí krásného města Kroměříže,“ míní usměvavý wakeboardista, který byl zároveň jedinou českou stopou mezi vítězi.

Více než cenný kov pro vítěze si však překvapivě z Krom Wars odnesl jeden z návštěvníků. Přímo na akci totiž požádal svou dívku o ruku. Ta dojatě souhlasila. Pro zamilovaný pár se tak 31. srpen zapíše do vzpomínek jako den, kdy se rozhodli, že spojí své životy. Na příští ročník Krom Wars už tak zřejmě dorazí jako manželská dvojice…