Zpoždění stavaři promítnou do dokončovacích prací, které už se budou dělat za provozu. „Mohou se dodělávat chodníky a parkoviště v sousedství, ale přes křižovatku se bude jezdit podle plánu,“ ujistil starosta Holešova Milan Fritz.

V pořadí bude vznikající okružní křižovatka už šestou ve městě. „V Holešově postupně vznikal systém více okružních křižovatek, které by měly usnadnit průjezd městem a zvýšit bezpečnost silničního provozu,“ uvedl šéf Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Křižovatkou denně projede na třináct tisíc vozidel, pokud jde o pracovní dny. To komplikovalo odbočování z vedlejších silnic, mimo jiné od průmyslové zóny, v níž se během několika příštích let počítá s nárůstem dopravy.

Chodníky a osvětlení přidá město

Rozestavěná čtyřramenná křižovatka, s vnějším průměrem pětatřicet metrů, vyjde zhruba na třicet milionů korun. Jde o společnou investici Ředitelství silnic Zlínského kraje a města, na kterou deseti miliony korun přispěl Zlínský kraj.

Město zajistilo demolice budov, které byly na pozemcích, přeložky sítí a vybuduje přilehlé komunikace, parkoviště a chodníky. V jeho režii jsou i stezky se smíšeným provozem, osvětlení a sadové úpravy.

Vybrali jsme pro vás: