„V současné době křižovatka nesplňuje parametry pro najetí a vyjetí nákladních vozidel, která zajíždějí do sběrného dvora a která zásobují blízký supermarket. Vznikají tak kolizní stavy, při kterých se vozidla v křižovatce nemohou plynule pohybovat. Navržené řešení zvýší komfort pro všechny řidiče, kteří touto lokalitou projíždějí,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

O úpravy křižovatky se postará společnost SISKO z Přerova. Práce začnou koncem dubna a hotové by měly být v červnu.

„Zahrnují především nový odbočovací pruh při výjezdu z Nitranské směrem na ulici Velehradská a zvětšení poloměru nájezdových a výjezdových oblouků v křižovatce,“ poznamenal vedoucí radničního odboru investic Libor Pecháček.

Ilustrační foto
Problémy s parkováním? V Peřinkově ulici vznikne dvacet nových míst

Bez uzavírek a omezení provozu

Doplnění nového odbočovacího pruhu si vyžádá nové vedení chodníku a nové místo pro přecházení až u parkoviště u supermarketu. Práce zahrnují i předláždění stávajícího chodníku okolo parkoviště u supermarketu a také výměnu všech silničních obrub. Úpravy si nevyžádají uzavírku.

V lokalitě Račín by mohly už brzy stát rodinné domy.
Rodinné domy namísto bývalého ghetta? Město řeší budoucnost Račína

„Stavba bude probíhat za plného provozu s minimálním omezením pro pěší a automobilovou dopravu,“ potvrdil Pecháček.

Radnice v Nitranské ulici již loni do dopravní infrastruktury investovala. „Na pozemku, který patří městu, vybudovala odstavnou plochu pro zhruba tři desítky automobilů,“ doplnil mluvčí radnice Jan Vondrášek.