Většina firem na Kroměřížsku nechystá ani žádné významnější škrty v benefitech

Každoroční benefity čekají i letos třeba zaměstnance holešovského závodu Sfinx a podle mluvčího společnosti Nestlé Česko, s.r.o. Martina Waltera nebudou nijak kráceny.„Každoročně pořádá závod mikulášskou nabídku pro děti zaměstnanců, které dostanou vánoční dárkový balíček s cukrovinkami. Všichni zaměstnanci si také odnesou dárek na upomínku uplynulého roku,“ vyjmenoval mluvčí.

Odborová organizace prý navíc naděluje členům vánoční kolekce a každoročně se na podzim koná i setkání s bývalými zaměstnanci.Krize prý paradoxně příznivě ovlivnila poměry v hulínské společnosti NWT. „Díky ní se totiž firmě podařilo vyrůst,“ vysvětlil ředitel divize Patro Marek Nováček.Dodal, že firma rozvinula marketing. „Nutilo nás to zapojit mozek. Žádné škrty se nás proto letos netýkají, ani ve vánočních benefitech. Každý zaměstnanec dostane dárek,“ doplnil Nováček.Více ale neprozradil, protože by to nebylo překvapení. Ani večírek společnost nemine. „Nachystané bude jídlo, pití a dobrá zábava,“ potvrdil Nováček.

Roční bonus a vitamínový balíček poskytla svým zaměstnancům společnost TOS Hulín. Jisté omezení ale prý plánuje v organizaci večírku.„Řekl bych, že na něj měla vliv krize. Před rokem 2008 jsme ho pořádali ve většímstylu,“ svěřil se personální ředitel společnosti Tomáš Urban.

Kroměřížská firma Manďák pozve na vánoční večírek cimbálovou muziku. „Nebude chybět víno a dobré jídlo,“ potvrdil obchodní manažer Richard Kovařík.Podle něj se v důsledku doznívání krize hodně firem uskromňuje. „Vedení naší firmy se snaží, aby to zaměstnanci nepocítili,“ konstatoval Kovařík.

Lidé se však vánoční posezení s nenechají ujít, ani v případě, že vedení žádný velký večírek neorganizuje.„My si zajdeme s kolegyněmi na večeři, dáme si malé dárečky a uděláme si moc hezký večer,“ řekla Markéta Kozárková, která pracuje jako učitelka ve školce v Počenicích – Tetěticích.