Na uvolněné křeslo usedá zlobická starostka především díky tomu, že při krajských a komunálních volbách zaujímala místo na kandidátce ČSSD. „Její posun na post krajské zastupitelky byl tedy v podstatě automatický,“ podotkl předseda krajského výkonného výboru Zlínského kraje Petr Navrátil.

Starostka Zlobic Romana Kozáková nově nahrazuje ve funkci zesnulého radního Zdeňka Szpaka. V komunální politice ovšem není nováčkem

Ten Kozákovou vidí jako přínos především pro její bohaté zkušenosti s komunální politikou a její dosazení do funkce chápe jako logické.
O úkolech a poli působnosti, které bude novopečená zastupitelka mít, však zatím není rozhodnuto.

„Tyto věci bude řešit krajský klub zastupitelů, který zasedá příští pondělí,“ vysvětlil Navrátil a zároveň upozornil, že ještě není vyřešená otázka uvolněného místa krajského radního, které Szpak zastával. O něm bude jednat krajský výbor ČSSD 27. srpna.

Sama Romana Kozáková, která není v komunální politice žádným nováčkem, se už do své nové funkce těší. „Dosud pracuji v krajském výboru pro kulturu a památky a toto pro mě bude další bezvadná zkušenost,“ přiznala starostka. Její práce v čele obce podle ní novou úlohou nijak trpět nebude.

„Zastupitelstvo zasedá jednou za tři měsíce, takže mě nebude příliš omezovat a já se budu dál naplno věnovat problémům Zlobic,“ rozhodně dodala Kozáková.

Ikdyž ještě netuší, o kterých věcech bude přesně v zastupitelstvu rozhodovat, v nové roli by se jako starostka malé obce ráda věnovala problémům venkova.

Zesnulý krajský radní a městský zastupitel za Českou stranu sociálně demokratickou ve Zlíně Zdeněk Szpak vystudoval psychologii.
Na politické scéně se angažoval zejména v sociální oblasti. Zahynul tragicky ve věku nedožitých třiašedesáti let.