ČSSD místo něj do senátních voleb nasadila místostarostu Holešova Jaroslava Chmelaře. Lidovci nominovali ředitelku domova pro seniory a zastupitelku Bystřice pod Hostýnem Šárku Jelínkovou, KSČM občanskou zaměstnankyni policie Evu Badinkovou a ODS bývalou kroměřížskou starostku a nynější ředitelku tamního kulturního domu Danielu Hebnarovou.

Vládní hnutí ANO poslalo do voleb předsedu kroměřížské okresní agrární komory a Agrodružstva Postoupky Jana Haška a STAN zástupce primáře ortopedického oddělení nemocnice v Kroměříži Vojtěcha Škrabala.

Za hnutí Nezávislí kandiduje podnikatel Zdeněk Zlámal, majitel stavební firmy Rovina Group z Hulína a kroměřížské společnosti Magneton, která vyrábí elektropříslu­šenství pro auta a traktory.

Strana práv občanů nominovala kroměřížského právníka a krajského radního Josefa Nováka a Koruna Česká nasadila obchodního zástupce Petra Šicla.

Podle Ivany Bukovské nyní úřad přihlášky zkontroluje a případně strany a hnutí vyzve k doplnění nedostatků. Zaregistrovány či odmítnuty budou podle ní do 19. srpna.

Obvod 76 zahrnuje kromě Kroměřížska také část vyškovského regionu, sociální demokrat Miloš Malý v roce 2010 porazil jako starosta Kroměříže ve druhém kole senátních voleb tehdejšího senátora za ODS a bývalého starostu Holešova Zdeňka Janalíka.

Kdo letos kandiduje na Kroměřížsku?→ Jan Hašek (ANO), 
předseda kroměřížské 
okresní agrární komory 
a Agrodružstva Postoupky
→ Jaroslav Chmelař (ČSSD), 
místostarosta Holešova
→ Šárka Jelínková (KDU-ČSL), 
ředitelka domova pro 
seniory a zastupitelka 

→ Petr Šicl (Koruna Česká), 
obchodní zástupce
→ Eva Badinková (KSČM), 
občanská 
zaměstnankyně u policie
→ Zdeněk Zlámal (Nezávislí), podnikatel
→ Daniela Hebnarová (ODS), 
ředitelka DK v Kroměříži
→ Vojtěch Škrabal (STAN), 
zástupce primáře ortopedie nemocnice v Kroměříži
→ Josef Novák (SPO), 
advokát a krajský radní

Autor: ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU