„Zlínský kraj bohužel město ohledně zajištění prostor pro besedu nekontaktoval. Zdálo se nám, že jím zvolené prostory jsou nedostatečné, lidé se o situaci nemocnice velmi zajímají a zřejmě jich přijde hodně. Nabídli jsme proto Dům kultury, ale byli jsme bohužel odmítnuti,“ potvrzuje starosta Jaroslav Němec.

Radnici o konání besedy kraj informoval až 8. února, kdy pracovnice oddělení vnějších vztahů a komunikace zlínského hejtmanství kontaktovala tiskového mluvčího kroměřížské radnice s žádostí o propagaci besedy. Radnice bezprostředně nabídla prostory Domu kultury. Nicméně tisková mluvčí hejtmanství nabídku telefonicky v rozhovoru s mluvčím kroměřížské radnice odmítla.

Oddělení vnějších vztahů a komunikace to následně potvrdilo i písemně. Důvodem odmítnutí bylo, že informace o konání besedy už byla komunikována a otištěna v Oknu do kraje. Veřejnost tak s konáním v Hotelu U zlatého kohouta počítá. Kapacita sálu hotelu je 80 až 100 osob. „Uvidíme, zda bude tato kapacita stačit. Město učinilo pro zajištění větších prostor maximum,“ uzavírá Němec.

Cesta do Hostýnských vrchů bude po dvou letech opět sjízdná bez komplikací.
Opravy silnice končí po dvou letech