Zájemci, kteří do čerstvě otevřeného hospodářského dvora zavítají už 14. května, mohou využít posílené autobusové spoje Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK).

„V barokním hospodářském dvoře vzniklo nové turistické zázemí s pokladnou a s prodejem suvenýrů a drobného občerstvení. Vylepšili jsme tak komfort pro návštěvníky. V objektu se nachází i expozice nazvaná Od kvásku ke klásku, která je zaměřena na tradiční postupy spojené s výrobou chleba,“ uvedla ředitelka Muzea Kroměřížska Martina Miláčková.

Do Muzea v přírodě Rymice se mohou návštěvníci dostat autobusy IDZK, kterých od května přibude. Do Rymic jedou autobusové linky 231 Kroměříž – Rymice – Holešov – Bystřice pod Hostýnem, 252 Holešov – Rymice – Kostelec u Holešova – Němčice a 942 Zlín – Holešov – Rymice – Přerov.

Muzeum Kroměřížska letos otevře nově zrekonstruovaný Hospodářský dvůr v Rymicích.
Opravený dvůr v Rymicích se otevře návštěvníkům v půli května

„Na letošní turistickou sezonu jsme spojení mezi Kroměříží a Rymicemi oproti minulým letům posílili. Od 1. května do 30. září bude z Kroměříže do Rymic a zpět jezdit nový pár spojů, o němž předpokládáme, že ho budou využívat právě zájemci o návštěvu muzea v přírodě,“ uvedl jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje Martin Štětkář s tím, že detailní jízdní řády autobusů jsou k dispozici na webu idzk.cz.

Posílení spojů uvítala i ředitelka muzea Martina Miláčková. „Věříme, že nový přímý autobus, který bude odjíždět z Kroměříže v pracovní dny v 8.35, o víkendech a svátcích v 8.40 a zpět z Rymic pak v 10.48, přijde vhod nejen běžným turistům, ale zejména pedagogům a jejich žákům. V Rymicích mohou navštívit zajímavé edukační programy zaměřené na život včel a včelařství a na bylinky a jejich propojení s každodenním životem,“ uzavřela ředitelka.