Delegace TECO navštívila Zlínský kraj 2. a 3. května. První den byly hlavním tématem moderní technologie.

„Zástupcům delegace jsem představil vizi Národního blockchainového centra, které bychom rádi ve Zlíně vytvořili. Hosté reagovali velmi pozitivně a dohodli jsme se na navazujícím jednání,“ uvedl náměstek David Vychytil, který má v gesci rozvoj podnikání, finance a majetek kraje.

Hřiště v Záhlinicích má nový závlahový systém.
Záhlinické fotbalové hřiště má nový závlahový systém za půl milionu

Druhý den byla na hejtmanství delegaci představena Holešovská průmyslová zóna.

„Obsazení průmyslové zóny v Holešově je pro nás jednou z priorit, je to jeden z bodů našeho programového prohlášení. Zájem o náš kraj a holešovskou zónu nás velmi těší. Chceme všem zahraničním partnerům ukázat, že tady umíme dělat věci dobře, jsme ambiciózní a že náš region pro ně může být zajímavý,“ zdůraznil náměstek Lubomír Traub, který je zodpovědný za strategický rozvoj a cestovní ruch.

Nanotechnologie, umělá inteligence a blockchain

Do zóny by mohly v budoucnu zamířit společnosti z Tchaj-wanu, zabývající se nanotechnologiemi, umělou inteligencí nebo technologií blockchain.

„Zónu jsme převzali v době, kdy byla obsazena asi z dvaceti procent, nyní jsme na osmdesáti procentech a rádi v zóně přivítáme další zahraniční firmy, jejichž výroba bude v souladu s podmínkami udržitelného rozvoje,“ uvedl hejtman Radim Holiš s tím, že se uskuteční další jednání o využití pozemků firmami z Tchaj-wanu.

Poznej, prožij, prozkoumej. Kroměříž se snaží přilákat turisty z jiných měst zapsaných na seznam UNESCO.
Kroměříž láká turisty také v moravských městech UNESCO

„Naším cílem je mít zónu obsazenou firmami z lukrativních odvětví, aby byly schopny zaměstnat lidi z našeho kraje a byly atraktivní pro odborníky a absolventy zlínské univerzity, aby nám v regionu zůstávali a neodcházeli za prací do jiných měst a zahraničí,“ dodal hejtman.