„Oba kandidáti, které ministerstvu navrhujeme na udělení medaile, za sebou mají vynikající dlouhodobé působení v oblasti školství a vzdělávání mládeže v našem regionu a splňují podmínky na udělení resortní medaile," poznamenal krajský radní pro oblast školství Petr Gazdík.

Dodal, že pokud bude návrh kraje odsouhlasen, předání ocenění se koná přímo v Praze a to obvykle při příležitosti Dne učitelů, tedy 28. března.

Čtyřiašedesátiletý Petr Hajný šéfuje kroměřížské střední škole hotelové už sedmadvacet let, působí tam ještě mnohem déle.

„Mockrát jsem měl chuť s tím už seknout, ale člověka vždycky povzbudí vztahy, které jsou tady vytvořené. Práce je rozjetý vlak, vyskočit z něj by zatím nebylo dobré," řekl před rokem v rozhovoru pro Deník.

Emilie Šimordová působí jako ředitelka ZUŠ Hulín dokonce od roku 1985. Během této doby přispěla k rekonstrukci a modernizaci prostor, ve kterých se realizuje umělecké vzdělávání. Významný podíl má také na pořádání festivalu mládežnických dechových orchestrů, který se letos konal už potřicáté. (hed)