Na lavici obžalovaných se opět sešli sedmadvacetiletý Václav Kamenec z Kroměříže a o pět let mladší David Dohnal z Lutopecen, kteří měli poškozenému letos v dubnu během rvačky sebrat obálku s třiadvaceti tisíci korun.

Mezi svědky, kteří měli pomoci nejasný případ objasnit, se objevila i pětačtyřicetiletá Zuzana Meszárošová, která byla jarní šarvátce v jedné z kroměřížských restaurací přítomna.

„Čekal tam na mě syn, se kterým jsme se chystali jet do Valašského Meziříčí. Už když jsem přišla dovnitř, byl pan Bartoň s někým na zahrádce podniku, kolik jich tam ale bylo a rvalo se, to nevím,“ uvedla Meszárošová.

Nikdo z hostů se podle ní ani nesnažil do incidentu zasahovat. „Když se pak Bartoň vrátil dovnitř restaurace, byl od krve a říkal, že mu někdo sebral peníze. Pak zamířil k hracím automatům,“ vzpomínala Meszárošová.

Konflikt zaznamenal také další z hostů restaurace, Petr Páč. „Bartoň měl s obžalovanými nějakou slovní výměnu, pak šli společně ven na zahrádku. Bylo to ale časně k ránu a měl jsem něco popito, takže si pamatuji jen útržky,“ přiznal Páč.

I on viděl po incidentu ve tváři Bartoně nějaké tržné ranky, jak vážné to bylo, si ale nepamatuje. „Potom nám tvrdil, že mu někdo ukradl peníze, ale je fakt, že hraje poměrně často automaty,“ podotkl Páč.

Ve stejném duchu vypovídala při minulém hlavním líčení také Páčova matka Naděžda. „Během toho večera jsem se ptala ze zvědavosti číšnice, kolik do automatů vrazil peněz, a bylo mi řečeno, že už asi osm tisíc korun. Proto je otázka, jestli během rvačky ještě vůbec v obálce od peněz něco bylo. Podle mě už neměl ani vindru,“ vyjádřila se na konci října Páčová.

O skutečné vině či nevině povedené dvojice, která nemá pletky se zákonem poprvé, rozhodne tříčlenný senát možná už na začátku prosince. Důležitá bude mimo jiné výpověď zasahujících městských strážníků. V případě, že soud uzná obžalobu Václava Kamence a Davida Dohnala jako oprávněnou, hrozí jim až desetiletý trest odnětí svobody.