Z činu, který se stal před třemi lety, je obviněn Petr Šupčík z Přerova. Ten je však stíhán jako uprchlý a je po něm vyhlášeno celostátní pátrání.
U jednání vypovídala trojice svědků. „Další se nedostavili. Případ ozbrojené loupeže v prodejně Billa v Holešově je složitý a stále se vrací. Také důkazy jsou chabé,“ okomentovala předsedkyně senátu Ludmila Parobková.

Okresní soud začal skutek znovu řešit poté, co zemřela jedna z přísedících, a případ převzal nový tříčlenný senát.
Případ komplikuje hned několik faktů. Například místo činu už zdaleka nevypadá jako před třemi lety.

„Prodejna je přestavěná, takže když jsme dělali prověrku na místě samém, tak to bylo složité. Billa dnes vypadá jinak, než tehdy,“ doplnila Parobková.

Petr Šupčík je navíc nenapravitelný recidivista a v současnosti na útěku. „Policie jej stíhá za několik případů. Například u posledního zaměstnavatele měl odcizit tržbu,“ sdělila předsedkyně senátu.

K loupežnému přepadení supermarketu Billa v Holešově došlo 15. listopadu 2004 večer. Loni pětatřicetiletý pachatel tehdy podle obžaloby přistoupil k pokladní a předložil jí kartonovou ceduli, na níž byly mírně zmatené nápisy: Drž hubu! Se ti nestane! Jsem ozbrojen! Davaj peníze!
Po zopakování výzvy Šupčík vytáhl pistoli a namířil na pracovnici supermarketu, která mu vydala přes padesát tisíc korun. Poté ještě namířil zbraní na vedoucí prodejny.

Tohoto přepadení se Šupčík dopustil i přesto, že byl podmínečně propuštěn z vězení, kam byl poslán za stejný trestný čin.
Obžaloba jej navíc kvalifikuje jako zvlášť nebezpečného, proto může jít až na třináct let do vězení. Pachatelův obhájce už nenavrhl další důkazy, příští líčení je přeloženo na 19. února.