Šikovný dřevař vyhrál pivo na rok zdarma. O vítězi rozhodli svými hlasy čtenáři.

Motto: "Skvělá výhra, ale tou nejlepší je spokojený zákazník"

Sedmadvacetiletý živnostník Jiří Ševčík má v rodinném domě malinkou firmu, ve které si doslova dokáže vyhrát se dřevem. Lidovému řemeslu propadl už v dětství a později se mu vyučil. Jeho rukama už prošla řada rozmanitého zahradního či domácího nábytku nebo vybavení, do kterého rád vkládá svou fantazii, ale hlavně historický nádech. Zhotovil například už i stůl, který však namísto klasických nohou měl ty ve tvaru lidských.

Na panu Ševčíkovi nás zaujalo především jeho nadšení a poctivost, se kterou každý den přistupuje ke své práci a zákazníkům. Ti jsou s jeho prací spokojeni a není proto divu, že jeden z nich, Pavel Vavřík, jej navrhl do soutěže.

„Samozřejmě jsem za výhru velice rád. Upřímně řečeno se tomu i divím, jako řemeslník se živím oproti ostatním soutěžícím krátce. Rozhodně ale za všechny hlasy děkuji,“ řekl Ševčík.

A jak s odměnou od Velkopopovického Kozla naloží? „Přizvu nejlepší kamarády a úspěch oslavíme. Nachystáme párty, něco ugrilujeme a dobroty zapijeme pivečkem,“ plánuje Ševčík. Do budoucna chce svou živnost rozšířit a případně také nabrat nové zaměstnance.