Zkušenosti s podobnými výlupky mají například členové přestupkové komise holešovské radnice.
„Už jsme několik podobných případů řešili, sankce byly v takových případech různé, ale vždy se pohybovaly do tisíce korun,“ nastínila Michaela Miklíková z odboru kanceláře starosty.

Provinilci pak byli většinou přistiženi tamními strážníky nebo díky místnímu kamerovému systému. „Většinou se pak k prohřešku přiznali, jako důkaz nám slouží fotky,“ doplnila Miklíková.

Strážníci dodržování zákona kontrolují, porušení řeší zatím spíše domluvou

Právě včera přistihli jednoho kuřáka v akci také městští policisté z Bystřice pod Hostýnem. „Zaměřují se zejména na vlakové a autobusové nádraží. Pokud na někoho narazí, snaží se to, stejně jako v tomto aktuálním případě, řešit domluvou,“ uvedla mluvčí tamní radnice Barbora Janečková. Podotkla, že občas byly i případy, kdy bylo nutné přistoupit k blokové pokutě.

Stejné zkušenosti mají také kroměřížští strážníci. „Občas se někdo, kdo zákon porušuje, samozřejmě najde. K sankcím ale přistupujeme opravdu jen zřídka,“ potvrdil ředitel městské policie Miloslav Skřebský.

Se stížností na kuřáky se tak dosud nepotýkalo ani přestupkové oddělení kroměřížské radnice. „Nemuseli jsme řešit žádný případ, kdy by si někdo na kouření na veřejném prostranství, jako jsou například autobusové zastávky, stěžoval,“ dodal mluvčí úřadu Pavel Zrna.

Takzvaný protikuřácký zákon platí od začátku roku 2006 a zakazuje kouření na veřejných místech, jako jsou například školy, kina, divadla nebo autobusové zastávky.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika