Práce zvládli v termínu

S několikaměsíčním předstihem byla letos dokončena například rekonstrukce dlažby na kroměřížském koupališti Bajda. Zatímco se ještě nedávno spekulovalo o tom, že zařízení zahájí sezonu až v druhé polovině léta, vše je už zdárně dokončeno a koupaliště již o víkendu otevřelo brány veřejnosti.

„Hygiena požadovala novou dlažbu, ta je už hotová, stejně tak je i vyspárovaný bazén. Stejně jako každý rok jsme ho nechali i nově natřít. Počátkem minulého týdne jsme jej začali napouštět vodou a o uplynulém víkendu jsme již otevřeli,“ sdělil správce koupaliště Zdeněk Kříž. Na bazén pro nejmenší děti letos koupaliště dostalo od hygieny výjimku.„Do příštího roku pak musíme sehnat nezbytné peníze na jeho opravu,“ podotkl Kříž.

K dispozici bude bazén i minigolf

Novou sportovní aktivitu pro veřejnost na letošní sezonu připravilo koryčanské koupaliště. „Začali jsme budovat nové minigolfové hřiště. Do měsíce bude hotové,“ uvedl provozovatel Petr Haramia s tím, že od letošního roku plánují ještě jednu novinku.

„Koupaliště budou snímat dvě nové webové kamery. Lidé se pak na internetu budou moci nepřetržitě dívat na záznamy,“ dodal Petr Haramia. Brány koupaliště se tu lidem otevřou o nastávajícím víkendu. Od 1. června plánují zprovoznit koupaliště v Hulíně. „Termín to také ale není definitivní, závisí to na počasí.

Žádné změny nechystáme, snad jen odstupňované vstupné, neboli nový pokladní systém. Jiné vstupné zaplatí například ten, kdo přijde v poledne či v podvečer,“ vysvětlil tamní správce Jaroslav Rozsypal. Bez konkrétního termínu otevření koupaliště zůstávají prozatím v Morkovicích. „Snad v půli června, ještě to ale nevíme přesně. Letos jsme se na koupališti soustředili pouze na opravu sociálního zařízení. Zdejší atrakce i cena vstupného zůstávají stejné jako loni,“ řekl místostarosta Morkovic Jan Jablunka.