Prvním otevřeným venkovním bazénem na Kroměřížsku se stala Rusava, o víkendu přibudou také Koryčany

Po zimních úpravách a rekonstrukcích se už minulý týden o víkendu otevřelo koupaliště na Rusavě, nejspíš jako první na Kroměřížsku.

Atraktivní koupaliště lze využít i za ne zcela slunečného počasí, má totiž solární ohřev vody. Pro děti je tady brouzdaliště, tobogán dlouhý šedesát šest metrů a novinkou je venkovní vířivka s masážními lavicemi a tryskami.

Podle provozovatelů přišla investice přibližně na pět a půl milionu korun. Vstupné tady oproti loňskému roku o něco málo podražilo.

Koryčanští provozovatelé koupaliště si pro začátek letní sezony zvolili poslední květnovou sobotu, tedy zítřek. Pro návštěvníky je od rána připraven program.

„V devět hodin je naplánovaná procházka pohádkovým lesem, pro labužníky zde budou zabíjačkové speciality, k vidění bude vystavené Ferrari nebo se můžete svést historickým vláčkem," láká provozovatel koupaliště Michal Trubačík.

Během léta se zde odehraje spousta beachvolejbalových turnajů: dva republikové a hrát se bude například i o pohár starosty města.

„Koupaliště už je plně nachystané na otevření. Trávník je v perfektním stavu, písek jsme dovezli z Českého ráje. Je jako od moře, opravdu kvalitní," pochvaloval si včera Trubačík. Vstupné zůstává stejné jako minulý rok.

Volným vstupem zahájí léto na koupališti v Chropyni. I tady je voda v bazénech díky tepelným čerpadlům o něco teplejší.

„Otevírat budeme prvního června od třinácti hodin. Vstup bude tento den pro všechny návštěvníky zdarma. Jinak se vstupné tento rok nezdražovalo, zůstane stejné jako loni," konstatoval tamní provozovatel Dalibor Kondler. Kdy bude otevřeno koupaliště v Hulíně, to se zatím ještě neví. Jak poznamenal ředitel tamního sportovního areálu Jaroslav Rosypal, záleží na počasí.

„Ale snad to bude 8. června. K dispozici bude samozřejmě vodní zorbing, cvičení ve vodě, vodní fotbal a také volejbalové turnaje. Vstupné se nemění," informoval Rosypal.

Kvůli rekonstrukci se s otevřením opozdí kroměřížské koupaliště Bajda. „Probíhá rekonstrukce velkého i malého bazénu. Poslední úpravy byly prováděny někdy před třiceti lety. Už to bylo ve špatném stavu, měli jsme velké ztráty vody kvůli propustnosti stěn. "postěžoval si vedoucí odboru rozvoje Aleš Opravil.

Oprava by měla být dokončena 3. července. K dispozici bude samozřejmě aspoň krytý bazén. „Rekonstrukce nás zatím stála devět milionů," uzavřel Opravil.

SOŇA LIČKOVÁ