„Prozatím je situace horší než minulý rok. Nebylo tolik teplých dní, aby to návštěvníky vylákalo k vodě, takže čísla jsou horší. I to se ale může změnit," věří třeba Antonín Huťka, jednatel společnosti Kombyt Hulín, která má ve správě tamní koupaliště. Areál nabízí lidem i večerní koupání, a to každou středu a sobotu. „I jeho návštěvnost ale samozřejmě závisí na počasí," dodává jednatel.

Podobně to vypadá také v Holešově. „Koupaliště máme otevřené zhruba čtrnáct dní, horkých ale bylo zhruba jen pět či šest, takže to návštěvníky moc nepřilákalo," říká jednatel tamních technických služeb Miroslav Strnad. Navýšit návštěvnost nepomohly ani právě skončené státní svátky.

Na koupališti Bajda v Kroměříži lidé hojně kupují permanentky a rodinné pasy, tudíž tam jen těžko odhadují počet návštěvníků.

„Nemáme turnikety, ale bylo jen pár tropických dní, ve kterých se tu protočila odhadem tisícovka lidí," míní správce koupaliště Pavel Opravil: ostatní dny si podle něj do areálu našlo cestu jen pár stovek plavců.

V Chropyni letos na návštěvníky čeká zbrusu nové brouzdaliště pro děti. „Už jsme jej uvolnili i pro veřejnost, aktuálně děláme jen drobné úpravy a vše bude hotovo," informoval o novinkách tamní správce Vojtěch Štolfa.

I on ale přiznává, že prozatím ještě nebylo dostatečně teplo. „Při těch pár horkých dnech jsme tu přivítali okolo patnácti set lidí," vyčíslil s tím, že s minulým létem situaci nemá cenu porovnávat. „To bylo počasí opravdu extrémní," vysvětluje Vojtěch Štolfa.

Na loňská vedra vzpomíná i rodina Pavlíkovských. „V horkých dnech jsme se vytočili v Chropyni, děti milují tobogan, ale je pravda, že minulý rok jsme byli na koupáku skoro pořád a letos se nám to podařilo jen dvakrát," krčí rameny maminka dvou dětí Eva.

Také dvaadvacetiletý Šimon Lehký si loňské léto nemůže vynachválit. „Minulý rok jsme byli na Bajdě snad denně, pamatuju, že jsem se snad čtyřikrát za měsíc spálil. Letos už to asi takové nebude, škoda. Někteří na horko nadávali, ale mě přišlo boží se celé prázdniny válet u vody," usmál se student.

Nadcházející víkend jemu i ostatním milovníkům tepla tuto možnost nabídne, měla by přijít nakrátko opět vedra, už od pondělka se ale počasí pokazí a pro celý příští týden věští předpověď teploty spíš kolem dvaceti stupňů…

DANIELA ZEDNÍČKOVÁ