„Doufám, že letos si ho zase skvěle užijeme. Loni jsme byli na koupališti skoro denně, bylo to skvělé. Co se týče oblíbených areálů, žádné nemáme, vybíráme podle toho, kde je zrovna nejméně lidí," říká třeba dvaadvacetiletá Pavlína Gabišová z Kroměříže.

Na Bajdě v Kroměříži letos návštěvníci nezaplatí oproti loňsku ani o korunu víc. „Přes zimu jsme žádné větší opravy nedělali, máme tedy aktuálně naplánované pouze nějaké drobné zednické, se kterými začínáme v dubnu a květnu," potvrdil Kroměřížskému deníku provozní Petr Opravil. Po zimě chtějí na Bajdě přetřít zábradlí a věnovat se klasickým úpravám areálu. „Co se týče ceny, ta zůstane pro návštěvníky stejná jako v minulém roce, zdražování neplánujeme," ujišťuje Petr Opravil.

Naopak razantní změny, které ovšem ocení zejména ti nejmenší plavci, chystá chropyňské koupaliště. „Ta nejzásadnější čeká zdejší brouzdaliště, které jsme nechali kompletně celé znovu vystavět," vylíčil správce tamního areálu Vojtěch Štolfa.

Hloubka brouzdaliště bude od deseti po čtyřicet centimetrů a uprostřed bazénku se mohou děti těšit na menší skluzavku, zároveň se díky rekonstrukci změní i celý tvar brouzdaliště.

„Navíc si bazén bude moci vodu filtrovat sám díky vlastní čističce, přibude i nerezové zábradlí, lavičky či nové dláždění okolo," popisuje správce koupaliště. V plánu jsou i menší úpravy, které zahrnují třeba nové kabinky na toalety či dokoupení dalších prostor na odkládání věcí. „Cena vstupného je už několik let stejná, prozatím se ale ještě neví, jestli letos zdražíme, to bude předmětem dalšího jednání," dodal Vojtěch Štolfa.

Plavecký bazén v Hulíně si zachová stejné atributy z minulého roku. „Plánujeme jen menší úpravy technického charakteru, žádný zásah do bazénů nebo rekonstrukce se konat nebude. Totéž se týká ceny," poznamenal Antonín Huťka, ředitel společnosti Kombyt servis Hulín, která koupaliště spravuje.

Velmi vyhledávanou lokalitou se stal i přírodní biotop v Honěticích. „Na novou sezonu máme připravenu novou udírnu a gril na sele či kýtu, oboje bude během koupací sezony denně v provozu. Hostům tak nabídneme například uzenou krkovičku, žebra, klobásu či sele," slibuje správce tamního areálu Igor Pokorný. Dodal, že na své si letos přijdou i děti, kterým zakoupili novou trampolínu.

„Vstupné letos zůstává na stejné úrovni, tedy čtyřicet korun, a v průběhu letošního roku plánujeme rozšíření dokonce i zdejšího chovu o kozy burské," upozornil správce s tím, že už nyní mají v areálu chov oblíbených prasátek z rodu Mangalica.

Autor: Daniela Zedníčková