Většina jich totiž hlásí přibližně poloviční návštěvnost oproti minulému roku. Předpověď navíc ukazuje, že se situace už nejspíš nezlepší, takže většina koupališť nepočítá s prodloužení sezony, některá naopak dokonce předčasně zavírají.

Například v Koryčanech už mají kvůli počasí zavřeno zhruba dva týdny.

„V současné době ještě nemáme přesné počty lidí za letošek. Nejvíc lidí přišlo asi první víkend v srpnu, zhruba sedm set návštěvníků. Celkově však byla návštěvnost výrazně nižší než vloni, bude to zhruba na polovině," potvrdil provozovatel tamního bazénu František Trubačík.

Ani na hulínské plovárně už se koupat nedá, začátkem týdne se totiž rozhodlo tamní vedení koupaliště uzavřít.

„Předpověď už je velmi špatná, i celkově to letos bylo o hodně horší. Otevírali jsme v půlce června a do minulé neděle nám přišlo necelých jedenáct a půl tisíce návštěvníků, přitom vloni jich bylo šestadvacet tisíc," posteskla si ředitelka hulínských sportovišť Marie Kojecká.

Zda koupaliště projde pro příští sezonu nějakou změnou nebo opravami, zatím říct neumí.

„Rozhodně by hlavní bazén potřeboval nový nátěr nebo vyfóliování. I když se každý rok natírá, je už opravdu ve špatném stavu. Jak se to ale bude řešit, se dozvíme až příští rok," dodala ředitelka.

Do konce srpna měli otevřeno na kroměřížském koupališti Bajda. „Bylo občas relativně pěkně, už to ale nemá dál smysl. Voda má jen osmnáct a půl stupně, jsou studené noci a sluníčko už to nestíhá vyhřát," zoufá si správce koupaliště Petr Opravil.

Bajda je podle něj otevřená i když zaprší, přijde však třeba jen jeden nebo dva lidé. S největší pravděpodobností prý koupaliště do příštího roku nečeká žádná změna.

„Nově máme udělané herní prvky, na travnatých plochách, pro nejmenší i náctileté. Tobogány a skluzavky jsou totiž technologicky náročné jednak na přívod vody a také na stavební povolení," vysvětlil správce kroměřížského koupaliště. Dbát tedy budou podle něj především na to, aby koupaliště udrželi v takovém stavu jak je a aby byl pořádek a čisto.

Do neděle nechali otevřeno i koupaliště v Chropyni, přestože provozovatelé předpokládali, že už nikdo nepřijde. „Návštěvnost je nulová už dlouho. Letos je to nejhorší sezóna za poslední dobu," zlobí se vedoucí technického úseku Správy majetku města Dalibor Kondler.

Dlouhodobě mají v Chropyni ve velmi špatném stavu brouzdaliště, zatím se prý však na opravu nenašly finanční prostředky.

„Doufáme, že se nám to příští rok už skutečně podaří. Pokud ano, mělo by stát téměř dva miliony korun a hrazeno by bylo pravděpodobně z prostředků města," dodal Dalibor Kondler.

V Morkovicích se koncem týdne na tamním koupališti ještě dokončovaly poslední chemické úpravy vody, zítra ale mají kvůli počasí v plánu bazén vypouštět.

„Přesně spočítané to ještě není, ale tržby byly minimálně o padesát procent nižší než vloni. I když bylo teplo, chyběl nám dostatek sluníčka," krčí rameny provozovatel tamního koupaliště Pavel Zápařka.

Pro příští rok by v Morkovicích chtěli dát dohromady kvalitnější čističku vody. „Ta stará to sice zvládá, máme ji tady ale už přes patnáct let a navíc je ze železa a to chemie rozežírá," uzavřel Pavel Zapářka.