Zbrusu nová sociální zařízení čekají letos například na návštěvníky holešovského zámeckého koupaliště. „Součástí rekonstrukce areálu byly nejen opravy záchodů, ale také budovy bufetu,“ přiblížila tamní účetní a provozní Helena Vlčová.

V Holešově nabízejí projekce filmů, večerní plavání zase v Morkovicích

Novinkou bude také projekce filmů a hudební vystoupení ve vybraných dnech. „Počítáme se středami, pátky a sobotami. Snad se nám příští rok podaří také vybudovat kemp, na který nám letos nestačily finance,“ přiblížila Vlčová s tím, že areál se pro veřejnost otevře nejpozději zítra a vstupné zůstává stejné jako v loňském roce.

Od pátku bude v provozu také koupaliště v Chropyni, které letos návštěvníky přivítá po rozsáhlé rekonstrukci sociálních zařízení. „Od prvního září však budeme v opravách pokračovat. Chtěli bychom podle plánu rekonstruovat hlavní bazén, kompletně obnovíme i inženýrské sítě,“ poznamenal chropyňský starosta Radovan Macháček.

Příjemné osvěžení naopak již několik dní poskytuje zájemcům koupaliště v Morkovicích. „Čekají na ně nové sprchy a záchody, museli jsme je nechat kvůli novým hygienickým požadavkům vylepšit,“ vysvětlil starosta města Pavel Horák.

„Novinkou je od letošního roku i večerní koupání, které je možné absolvovat v pondělí a ve středu,“ doplnila pokladní areálu Eliška Hýsková. Ani přes nákladné opravy se však lidé nemusejí bát zdražení vstupného. „Děti platí dvacet korun, dospělí o deset více,“ dodal morkovický starosta.