Voda je sice ve většině vodních nádrží ke koupání vhodná, v chladných dnech posledního týdne se však do vln vydali jen nejodvážnější otužilci.

„Soudný člověk už se koupat nepůjde, z klimatických důvodů jsme sezonu ukončili,“ řekla Eva Javoříková z Krajské hygienické stanice Zlínského kraje.
V tomto týdnu hygienici odebírali vzorky na pěti místech.

Voda v otrokovickém štěrkovišti Bahňák na Zlínsku, v přírodním koupališti Albatros v Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku, na Bystřičce a v přehradě Horní Bečva na Vsetínsku je zcela bez závad.

Potíže nehrozí

Voda ve slepém rameni řeky Moravy Pahrbek u Napajedel na Zlínsku je vhodná ke koupání, vykazuje jen nižší průhlednost. Stejný stav od minula platí v retenční nádrži Všemina na Zlínsku. Zvýšený výskyt sinic hygienici při posledním měření zjistili v přehradě v Luhačovicích na Zlínsku a ve štěrkovišti v Novém Hrozenkově na Vsetínsku.

Zdravým lidem tam při koupání nehrozí potíže, na pozoru by se ale měli mít citlivější jedinci, u kterých je mírně zvýšená pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů. Hygienici hlavně alergikům, těhotným ženám, malým dětem a osobám se sníženou imunitou doporučují se po koupání osprchovat.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.